Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak dbać o monsterę?

wtorek, 10 maj 2022

Wprowadzenie do nowocześnie urządzonego wnętrza ozdobnych roślin doniczkowych nie jest popularne, ale pozwala zmienić wystrój pomieszczenia, nadając mu przyjemniejszy w odbiorze charakter. W nowoczesnych aranżacjach doskonale sprawdzą się kwiaty o dużych, ciemnozielonych liściach, właśnie takie jak monstera. Jak pielęgnować tego typu roślinę, by szybko rosła i atrakcyjnie prezentowała się na tle minimalistycznych mebli?

Pielęgnacja monstery

Monstery są rodzajem pnączy wywodzących się z regionu Ameryki Południowej i Łacińskiej. Charakteryzują się dużymi, często wyraźnie poszarpanymi i dziurawymi liśćmi nadającymi im niezwykle oryginalny wygląd. Najpopularniejszym gatunkiem w uprawach domowych są monstery dziurawe o dużych, perforowanych i ciemnozielonych liściach. Rośliny tego gatunku nie lubią intensywnego światła słonecznego i dlatego najlepiej rosną w pomieszczeniach zacienionych, z oknami skierowanymi na północ. Monstera dziurawa jest gatunkiem niezwykle odpornym i łatwym w uprawie. Nie trzeba jej zbyt często podlewać i nawozić. Latem kwiat podlewamy raz w tygodniu, zimą rzadziej. Nawozimy jedynie w okresie przyspieszonej wegetacji, wiosną i latem. Roślina najlepiej radzi sobie w glebie przepuszczalnej. Dlatego do ziemi warto dodać nieco torfu lub keramzytu.

Duże, dziurawe liście prezentują się niezwykle atrakcyjne, ale szybko pokrywają się kurzem. Dlatego monsterę warto co kilkanaście dni zraszać wodą i w razie potrzeby przecierać miękką ściereczką. Należy robić to w sposób możliwie delikatny, by nie połamać dużych, ale kruchych liści.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen