Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak prać zasłony?

środa, 25 maj 2022

Wykonane z grubszych tkanin, umożliwiające częściowe zacienienie wnętrza, eleganckie zasłony to ważny element wielu klasycznych aranżacji. Jak dbać o tego typu tekstylia, by nie zniszczyć ich przy pierwszym praniu? Jak często należy je czyścić i jak robić to bezpieczny dla nich sposób?

Temperatura prania zasłon

Kluczem do sukcesu jest zastosowanie nie tylko dobrej jakości detergentu, ale i ustawienie właściwej temperatury prania, dostosowanej do rodzaju tkaniny, z jakiej zasłony zostały wykonane. Jeśli nie wiesz, jaki to materiał, najlepiej zachowaj ostrożność. Niska temperatura prania to mniejsze ryzyko rozciągnięcia lub skurczenia się materiału. Oczywiście ze względu na niską temperaturę wody musisz zastosować dobrej jakości detergent, który poradzi sobie z rozpuszczeniem zabrudzeń. Pranie zasłon wykonanych z takich materiałów jak len, welur czy poliester z domieszką bawełną wymaga niskich temperatur i delikatnych detergentów, które nie niszczą i nie powodują odbarwienia tkanin. Zasłony poliestrowe można prać w wodzie nieco cieplejszej (powyżej 30 stopni Celsjusza). Pamiętaj również o ustawieniu delikatnego trybu prania.

Jeśli masz siły i chęci, zamiast pralki automatycznej zdecyduj się na ręczne pranie zasłon. Dzięki temu ryzyko wyciągnięcia materiału będzie mniejsze. W celu zachowania świeżego, żywego koloru zasłon, możesz wykorzystać domową płukankę z dodatkiem octu. Świeżo wyprane zasłony wystarczy wypłukać z chłodnej wodzie zmieszanej z niewielką ilością octu spirytusowego. Pamiętaj również, by ich nie suszyć w bębnowej suszarce.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen