Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Zmywarka czy mycie ręczne?

wtorek, 6 grudzień 2016

Zmywarki powoli stają się standardowym wyposażeniem naszych kuchni. Doceniamy je za wygodę i oszczędność czasu, jaką nam zapewniają. Nadal jednak pojawiają się opinie, że zmywarki są bardziej kosztownym sposobem na mycie naczyń i jeśli chodzi o ekonomię, mycie ręczne zdecydowanie z nimi wygrywa. Jak jest w rzeczywistości?  

Jakie są koszty zmywania ręcznego, a jakie mycia w zmywarce?

W internecie dostępnych jest wiele artykułów, które drobiazgowo porównują koszty obu rodzajów zmywania. Konkluzje są zwykle podobne:
- przy zmywaniu dużej ilości naczyń, koszt zużycia wody jest mniejszy, jeśli korzystamy ze zmywarki, zwłaszcza nowoczesnej zmywarki;
- kosztem, który może znacząco wpłynąć na różnicę między myciem ręcznym a w zmywarce jest koszt używanych detergentów;
- dodatkowym kosztem zmywania ręcznego, o którym nie należy zapominać, jest nasz czas (który moglibyśmy poświęcić na zajęcie się czymś bardziej produktywnym). Zmywanie w zmywarce wymaga jedynie załadowania i późniejszego wyjęcia naczyń, co trwa zaledwie kilka minut, w porównaniu do około dwudziestu minut straconych na mycie takiej samej ilości naczyń ręcznie;
- warto także zastanowić się nad sposobem mycia ręcznego – jeśli robimy to bez rękawiczek, niszczymy skórę dłoni, która wymaga wtedy droższej i bardziej czasochłonnej pielęgnacji.  Ręczne mycie naczyń nie jest też najlepsze dla naszego manicure.

Najtańsze tabletki i środki czystości do zmywarki

Skoro na koszty zmywania w tak dużym stopniu wpływa cena używanego detergentu, warto szukać promocji i okazji, przeliczając koszt pojedynczej tabletki do zmywarki. Szczególnie opłacalne wydaje się kupno dużych opakowań, zawierających od 50 nawet do ponad 100 tabletek. Koszty jednej tabletki, w zależności od rodzaju wynoszą od około 30-kilku groszy do ponad złotówki. W naszym sklepie dostępne są na przykład tabletki marki Finish http://www.clineo.pl/finish-calgonit-all-in-one-max-lemon-tabletki-do-zmywarki-110-sztuk.html zawierające 110 tabletek w cenie zaledwie 58,34 zł. W zależności od potrzeb i rodzajów zmywarek można wybierać także spośród innych produktów o zróżnicowanych właściwościach.

Podsumowując, jeśli przyjrzymy się kosztom (i dodatkowym aspektom) zmywania w zmywarkach, może okazać się, że zmywanie ręczne stanie się dla nas zwyczajnie nieopłacalne.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen