Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Przygotuj dom na imprezę sylwestrową

wtorek, 6 grudzień 2016

Sylwester we własnym domu? Dlaczego nie! W towarzystwie bliskich i lubianych osób, z pysznym jedzeniem i wybraną przez Ciebie muzyką może być naprawdę udany. Warto jednak pomyśleć o kilku rzeczach, aby tej radości nie przyćmił wysiłek przygotowań i wizja późniejszego sprzątania.

Impreza składkowa

Mimo że wpadliśmy na pomysł organizacji Sylwestra we własnym domu, nie znaczy to, że wszystko musimy przygotować samodzielnie. Dobrym pomysłem jest podział kosztów jedzenia wśród zaproszonych znajomych. Można do tego podejść dwojako. Opcja pierwsza – znajomi przelewają pieniądze w formie składki, a my przygotowujemy wszystko sami, jeśli tylko mamy na to czas. Opcja druga – ustalamy menu, rozdzielając przygotowanie konkretnych potraw lub wykonanie poszczególnych zakupów wśród znajomych. Warto również poczekać na potwierdzenie ze strony znajomych.

Zastawa

Równie ważne, jak ustalenie menu, jest ustalenie tego, na czym będzie podawane jedzenie. Jeśli odwiedzi nas więcej osób, a Sylwester planowany jest w dość luźnym klimacie, być może warto rozważyć użycie naczyń papierowych lub plastikowych. Nie są one najbardziej eleganckim rozwiązaniem, ale sprawdzają się przynajmniej jeśli chodzi o suche dania, serwowanie ciasta, kanapek czy koreczków. Do dań gorących lub mokrych lepiej jednak zastosować zwykłe naczynia.

Klimat dzięki dekoracjom

Aby podkreślić charakter imprezy wystarczy kilka tematycznych dekoracji, na przykład migoczące światełka rozwieszone wokół drzwi, balony i serpentyny podwieszone pod sufitem. Nie wydamy na nie wiele pieniędzy, będą też łatwe do usunięcia, a z pewnością  wprowadzą zabawowy nastrój.

Nie zapomnij o lodzie

W większości przypadków Sylwester wiąże się z dużą ilością drinków. A nie ma nic gorszego niż lód kończący się w połowie imprezy. Dlatego też wcześniej warto zadbać o zamrożenie odpowiedniej ilości – pomocne będą np. woreczki Jan Niezbędny (http://www.clineo.pl/jan-niezbedny-woreczki-do-lodu-pudelko-240-sztuk.html) dzięki którym stworzymy aż 240 kostek lodu.

Sprzątanie

Żeby nie zaczynać Nowego Roku od długiego sprzątania, możemy jeszcze przed imprezą zwinąć dywany, zadbać o odpowiednią ilość worków na śmieci i mieć w pogotowiu uniwersalny płyn do sprzątania (np. Ajax http://www.clineo.pl/ajax-all-in-1-uniwersalny-plyn-czyszczacy-spray-500ml.html), dzięki któremu wystarczy jedno przetarcie, by przywrócić czystość wszystkim powierzchniom.

Niezależnie od tego, jak i gdzie spędzają Państwo swojego Sylwestra, życzymy szampańskiej zabawy i udanego wejścia w Nowy Rok!

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen