Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Bądź piękna przed świętami

wtorek, 6 grudzień 2016

Na rynkach miast pojawiają się choinki, w galeriach handlowych rozbrzmiewają kolędy, sklepy urządzają promocje na zestawy upominkowe... to oznacza tylko jedno – coraz bliżej święta! Wiele kobiet planuje z wyprzedzeniem kolejność sprzątania i przygotowywania potraw, a w ferworze tych starań zapomina o czasie dla siebie, dla swojej urody. Tymczasem, aby pięknie wyglądać podczas świąt warto zaplanować sobie niektóre czynności nieco wcześniej.

Tego lepiej nie zostawiać na ostatnią chwilę

Tuż przed świętami salony fryzjerskie i kosmetyczne  mogą przeżywać prawdziwe oblężenie. Dlatego też jeśli planujemy poprawić fryzurę czy wykonać manicure, lepiej umówić się już teraz. Warto zaplanować wizytę co najmniej kilka dni przed Wigilią – paznokcie będą dobrze wyglądać do końca świąt, a w razie niezadowolenia z efektów farbowania czy cięcia mamy jeszcze kilka dni na ewentualne poprawki.

Innymi czynnościami pielęgnacyjnymi, których wykonanie lepiej zaplanować na kilka dni przed świętami są między innymi:

- depilacja i henna brwi oraz depilacja wąsika (u niektórych zaczerwienienie po tych zabiegach utrzymuje się nawet przez dzień lub dwa);

- usuwanie niedoskonałości – maseczki, peelingi, czy mechaniczne oczyszczanie skóry również wiąże się z podrażnieniami, dlatego lepiej nie zostawiać ich na ostatnią chwilę;

- wizyty w solarium lub nakładanie samoopalacza – aby uzyskać efekt lekko opalonej skóry, lepiej rozplanować wizyty w solarium na dłuższy okres (2-3 razy) stopniowo wydłużając czas opalania. Pozwoli to uniknąć zaczerwienionej skóry i poparzeń. Również nakładanie samoopalacza lub balsamu brązującego warto rozpocząć wcześniej. Dzięki temu będzie czas na skorygowanie plam lub nierówności.

Prawidłowa pielęgnacja przez cały grudzień

Zimowe powietrze daje się skórze we znaki, dlatego aby wyglądać pięknie w święta warto już wcześniej pamiętać o zmianie kremu na zimowy. Polecamy kremy półtłuste, tłuste i odżywcze dostępne w naszym sklepie (http://www.clineo.pl/twarz/pielegnacja/kremy/filter=p20-odzywcze,p20-poltluste,p20-tluste), dopasowane do każdego typu cery. 

Niezależnie od zaplanowanych zabiegów upiększających, „najlepszym kosmetykiem” jest dobry sen i zdrowe odżywianie. Nie zapominajmy o tych podstawach w szalonym okresie przedświątecznych przygotowań.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen