Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Zielona przestrzeń w małym mieszkaniu

Poniedziałek, 22 maj 2017

Ogródek, choćby miał niewielką przestrzeń kilku kroków wzdłuż czy wszerz, jest zawsze miłą ozdobą przydomowej przestrzeni, a jego uprawianie może stać się źródłem prawdziwej satysfakcji. Nawet jeśli nie dysponujemy własnym ogrodem, bo na przykład mieszkamy w bloku w środku miasta,  również mamy szansę stworzyć zieloną oazę, w której milej będzie wypocząć i wypić popołudniową kawę.

Oaza zieleni na balkonie

Balkon wbrew pozorom też może stać się świetnym miejscem na to, aby obsadzić go rozmaitymi rodzajami roślin. Szczególnie miło spędzimy tam letnie wieczory i południa, jeśli zasadzimy w skrzynkach balkonowych pachnącą maciejkę, czy bujnie kwitnące petunie. Innym pomysłem jest zasadzenie tam wonnych ziół, z których można jeszcze skorzystać w kuchni – dodanie ich do potraw spowoduje, że nabiorą zupełnie innego smaku i aromatu niż potraktowane suszonymi mieszankami ziołowymi.

Jeśli nie lubimy ciągle interesować się roślinami, możemy posadzić coś mniej wymagającego, jak na przykład iglaste krzaki lub krzewinki, mniejsze lub większe. Jeśli natomiast wolimy kwiaty niż krzewy, pomyślmy o takich, które cieszyć będą nas latami, a których nie będzie trzeba sadzić od nowa każdego roku. Aby nie zastanawiać się kiedy i czym je odżywiać, wystarczy stosować pałeczki nawozowe marki Biopon, dostępne w naszym sklepie. Wśród nich są specjalne pałeczki do roślin balkonowych, kwitnących, zielonych czy pelargonii.

Ogród wewnątrz mieszkania

Jeśli mamy w swoim domu lub mieszkaniu większy pokój, ciekawym pomysłem będzie umieszczenie w nim kącika z większą ilością roślin. Taki zakątek roślinny wewnątrz mieszkania korzystnie wpływa na jakość powietrza w naszym wnętrzu. Rośliny, które są szczególnie skuteczne w neutralizowaniu szkodliwych substancji to m.in. paprocie, skrzydłokwiat, figowiec, dracena, zielistka i palma.

Oprócz zielonego kącika w pokoju, w kuchni można urządzić sobie także miniaturową szklarnię, a w niej zasiać zioła lub miniaturowe pomidory czy truskawki. Szklarnie takie można kupić przez internet lub  w większych marketach budowlanych.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen