Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Stopy w centrum uwagi

Poniedziałek, 22 maj 2017

Po długiej zimie i chłodnym początku wiosny wreszcie możemy cieszyć się niemal letnią pogodą. Tak wysokie temperatury zachęcają do sięgnięcie po baleriny, wycięte botki, czy nawet sandały. Aby wyglądać w nich dobrze, warto jednak upewnić się, że nasze stopy są gładkie i nawilżone.

Praca u podstaw

Podstawą pielęgnacji stóp jest dokładne oczyszczanie wzbogacone o złuszczanie. Tylko regularnie złuszczana skóra nie ma tendencji do grubienia i pękania. Aby o to zadbać, warto zaopatrzyć się w peeling.  Nie polecamy jednak  używać do stóp tego samego kosmetyku, co do reszty ciała. Peelingi do stóp posiadają mocniejsze działanie złuszczające i często większe drobinki. Czasem jeszcze przed takim zabiegiem konieczne będzie złuszczanie mechaniczne.  Zamiast pumeksu można użyć mineralnej tarki lub popularnych ostatnio elektronicznych pilników do usuwania zrogowaciałego naskórka, które znacznie ułatwiają wykonanie pedicure. Produkuje je coraz więcej marek, dobre modele można kupić już za około 50 zł.

Nawilżanie

Jeśli najgrubsza warstwa naskórka jest już usunięta, a pozostały naskórek złuszczony, warto zadbać  o odpowiednie nawilżenie. Skóra stóp ma tendencję do wysychania, zatem wklepywanie kremu do stóp powinno być naszym codziennym rytuałem. Można to robić na przykład przed pójściem spać, a na nakremowane stopy zakładać białe, bawełniane skarpetki. Do szczególnie zniszczonej skóry polecamy kremy na pękające pięty, np. No36 lub Biały Jeleń.

Kiedy skóra jest już gładka i nawilżona, można zadbać o zdobienie paznokci u stóp. Najpierw usuwamy wszelkie skórki, piłujemy paznokcie do równej wielkości. Teraz możemy nałożyć lakier podkładowy, dzięki któremu właściwy lakier będzie lepiej i dłużej się trzymał. Jeśli mamy problem z żółknącymi paznokciami, pomocna będzie odżywka w białym kolorze, np. marki Eveline i choćby dwutygodniowa przerwa od malowania paznokci.

Wszystkie produkty wymienione w tekście dostępne są w naszym dziale z pielęgnacją dłoni i stóp (http://www.clineo.pl/cialo/pielegnacja-dloni-i-stop/).

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen