Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak radzić sobie z cellulitem?

Poniedziałek, 22 maj 2017

Zbliża się ta pora roku, kiedy bardziej niż zwykle zwracamy uwagę na nasze kształty i stan skóry.
Przymierzając letnie sukienki i krótkie sukienki możemy odkryć z przerażeniem, że na naszych udach, pośladkach czy brzuchu pojawiła się zmora wielu kobiet – cellulitis. Co można z nim zrobić, jak pozbyć się go do urlopu?

Skąd się bierze pomarańczowa skórka

Cellulitis, zwany również pomarańczową skórką dotyka nawet bardzo szczupłe i zgrabne osoby. Główną przyczyną jego powstawania jest bowiem nie otyłość czy nadmiar tłuszczu, a hormony, które powodują zatrzymywanie wody w organizmie i zniekształcanie komórek tłuszczowych. Innym czynnikiem wpływającym na pojawienie się tej niedoskonałości jest siedzący tryb życia i zbyt mała aktywność ruchowa. Dość duży wpływ  ma także dieta. Im częściej decydujemy się na wysokoprzetworzone produkty, im częściej warzywa i owoce zastępujemy niezdrowymi przekąskami, tym większe jest prawdopodobieństwo, że nasza skóra będzie zbijać się w nieatrakcyjne grudki.

Sposoby zapobiegania

 Oczywiście cellulitisowi można i trzeba zapobiegać. Najlepszą profilaktyką jest regularne uprawianie sportu, zdrowe odżywianie z dużą ilością warzyw i owoców, a także zabiegi wspomagające ujędrnianie skóry. Niektórzy polecają stawianie chińskich baniek na miejsca zaatakowane cellulitem, prostszą metodą jest jednak wykonywanie masaży ciała pod prysznicem, na przykład przy pomocy specjalnych szorstkich rękawic i specjalnych peelingów lub żeli, które zawierają substancje wspomagające ujędrnianie i pozbywanie się tłuszczu i toksyn. Kosmetyki te nie muszą kosztować fortuny, jak przekonują nas kolorowe czasopisma. Bardzo dobrze w tym celu sprawdzają się polskie balsamy i kremy Eveline, np. Złote serum wyszczuplająco – modelujące (http://www.clineo.pl/eveline-slim-extreme-4d-zlote-serum-wyszczuplajaco-modelujace-250ml.html). Jest ono jednym z najczęściej polecanych przez internautki na serwisach do oceny kosmetyków.  Inną ciekawą nowością wspomagającą walkę z cellulitem są ujędrniająco – wyszczuplające... szorty marki Nivea (dostępne u nas w promocyjnej cenie - http://www.clineo.pl/nivea-body-q10-plus-szorty-antycellulitowe-ujedrniajaco-modelujace-rozmiar-s-m-2.html). Nie dość, że od razu po założeniu działają jak bielizna modelująca, to stale uwalniają składniki wspomagające odchudzanie i ujędrnianie skóry.

Oczywiście nie ma co liczyć na spektakularny efekt, jeśli te działania będziemy podejmować jedynie raz na jakiś czas. Systematyczność jest jedynym gwarantem sukcesu w walce o piękną i jędrną skórę.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen