Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Walka z wirusem - jakie mydło użyć?

piątek, 22 maj 2020

Walka z wirusem - jakie mydło użyć?

Regularne i dokładne mycie rąk jest najlepszym sposobem na znaczne ograniczenie możliwości zarażenia się wirusem. Szczególnie, jeśli właśnie wróciliśmy z zakupów, galerii czy innego większego skupiska ludzi. Odpowiednie mycie dłoni powinno trwać kilkadziesiąt sekund, a do tej czynności warto użyć antybakteryjnego mydła w płynie lub klasycznego w kostce.

Mydło a koronawirus

W czasach pandemii wirusa najczęściej stosowanymi produktami są antybakteryjne mydła w płynie i klasyczne, normalne mydła, które znamy od zawsze. Ta kluczowa praktyka, którą stosujemy w domu jest najbardziej istotna w związku z ograniczeniem rozprzestrzeniania się pandemii. 


Koronawirusy należą do wirusów lipofilnych, a to wiąże się z tym, że są bardzo wrażliwe na działanie odpowiednich substancji, które rozpuszczają ich błonę. Używając mydła dezaktywujemy wspomnianą błonę lipidową, dzięki czemu uszkodzona tak cząstka wirusa nie ma możliwości zainfekowania ludzkich komórek. Ponadto podczas mycia pojawia się dużo piany, która uniemożliwia wirusom przyleganie do naszych dłoni.

Taką właśnie błonę oprócz koronawirusów posiadają też m.in. wirus opryszczki, HIV czy Ebola. 

W mydłach antybakteryjnych w płynie za pokonywanie wirusa najczęściej odpowiadają dodatkowo naturalne ekstrakty, które działają bakteriobójczo i przeciwgrzybiczo.  

Tak działa między innymi olejek z drzewa herbacianego, który od kilkudziesięciu lat znany jest ze swoich zbawiennych właściwości. Stosowany też często w leczeniu opryszczki, infekcji czy grzybicy skóry. Dodawany jest do kremów, szamponów czy wspomnianych antybakteryjnych mydeł w płynie jak On Line

Antywirusowe mycie rąk mydłem i wodą

Jeśli zależy nam na odpowiednim umyciu dłoni i pozbyciu się wszelkich wirusów, to czynność ta powinna trwać 20 sekund. Najpierw pocierając namydloną dłoń unicestwiamy wirusy, a potem korzystając z bieżącej wody spłukujemy je do kanalizacji. Najlepsza do tego jest woda ciepła, która przyspiesza cały ten proces, powodując szybsze powstawanie piany. Oczywiście, zimna woda działa podobnie, lecz piana pojawia się trochę wolniej, więc musimy dodać około 10 sekund.

W walce o zdrowie i bezpieczeństwo regularne mycie dłoni jest niezbędne. Antybakteryjne mydła i klasyczne toaletowe w połączeniu z bieżącą wodą skutecznie unicestwiają wirusy, dzięki czemu znacznie spada możliwość zarażenia się i zachorowania. Pamiętaj więc o odpowiedniej higienie i bądź zdrów!

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen