Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Proszki do prania idealne dla dzieci

środa, 26 luty 2020

Proszki do prania idealne dla dzieci

Wybierając produkty do prania dla dzieci trzeba być niezwykle ostrożnym. Delikatna i wrażliwa skóra malucha może zostać bardzo łatwo podrażniona, nie tylko przez kosmetyki, których używacie do pielęgnacji, ale także przez środki piorące, stosowane do czyszczenia ich ubranek. Jak zapewnić dziecku maksymalny komfort? Jaka formuła będzie najlepsza? I jak długo oddzielać rzeczy maleństwa od ubrań reszty domowników? O tym wszystkim opowiadamy w tym poradniku!

Dobry skład to podstawa!

Jeśli chodzi o proszki do prania dla dzieci to absolutną koniecznością jest, aby zwrócić uwagę na ich skład. Podstawową cechą, różniącą produkty dla dorosłych i dla maluchów, jest zawartość detergentów. Są to składniki, których stosowanie zazwyczaj nie jest problematyczne w przypadku osób starszych, jednak u dzieci mogą one wpłynąć bardzo negatywnie na stan skóry. Warto więc unikać prania w nich ubranek maluchów do trzeciego roku życia. Oprócz tego wybierając środki piorące, ważne jest, aby dokładnie zorientować się, czy nie znalazły się w nich żadne dodatkowe agresywne składniki, takie jak wybielacze, konserwanty czy substancje zapachowe. To one najczęściej wywołują podrażnienia, zaczerwienienia, wysypki i alergie, dlatego konieczne jest, aby się ich wystrzegać. Zdarzają się proszki do prania dla dzieci, w składzie których, znaleźć można część z wymienionych wyżej półproduktów. W takiej sytuacji konieczne jest upewnienie się, że zostały one pozbawione wszelkich właściwości alergizujących i są bezpieczne dla delikatnej skóry niemowląt.

Kapsułki, płatki czy proszek?

Decydując się na formę środków piorących, warto wziąć pod uwagę wyłącznie swoje preferencje. Nie ma znaczenia, którą opcję wybierzesz, ponieważ  równie dobrze sprawdzą się proszki do prania dla dzieci, takie jak proszek Dzidziuś, kapsułki Perlux czy płatki mydlane Bebi. Również zapach nie odgrywa istotnej roli, jednak warto pomijać produkty pozostawiające zbyt silną, duszącą woń, która na dłuższą metę może sprawiać dyskomfort, objawiający się bólem głowy czy mdłościami. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu, jeśli chodzi o środki piorące dla maleństwa, jest dobry skład i Twoja wygoda, jednak istnieją jeszcze dwie kwestie, o których zapomnieć nie można. Po pierwsze trzeba dopasować produkt do wieku dziecka. Ubrania maluszków do trzeciego roku życia, powinno się prać oddzielnie, w specjalnych produktach do tego przeznaczonych. Po drugie rekomendowane jest wybieranie środków oznaczonych jako hipoalergiczne i tych, które uzyskały pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

Znajdź najlepsze produkty piorące dla Twojego dziecka i ciesz się jego uśmiechem każdego dnia.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen