Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak dbać o zmywarkę do naczyń aby służyła jak najdłużej?

piątek, 22 maj 2020

Jak dbać o zmywarkę do naczyń aby służyła jak najdłużej?

Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez zmywarki do naczyń. Kiedyś kojarzyła się z luksusem, a teraz stała się jednym z podstawowych elementów wyposażenia naszej kuchni. Jeśli chcemy, by taka “pomocna dłoń” funkcjonowała przez długi czas, powinniśmy o nią odpowiednio zadbać. W dzisiejszym wpisie podpowiemy jak czyścić, a także odświeżyć zmywarkę i z jakich środków warto skorzystać.

Czyszczenie zmywarki - jak to zrobić?

Tłuszcz i brud potrafi chować się w różnych zakamarkach, dlatego nie powinniśmy sugerować się tym, że sprzęt z zewnątrz wygląda dobrze. Warto zwrócić uwagę na to, co jest w środku, a do tego może przydać się kilka domowych sposobów, które ostatecznie przedłużą życie zmywarki.

Pierwszym z nich jest korzystanie z sody oczyszczonej, którą wsypujemy do miejsca na tabletkę. Neutralizuje ona kwasy, usuwa nieprzyjemne zapachy i osady, a także działa żrąco, dlatego świetnie czyści i odświeża zmywarkę.

Drugim sposobem jest czyszczenie zmywarki z wykorzystaniem z octu. Jego właściwości bakteriobójcze, a także antytłuszczowe będą zbawienne, gdy wlejemy trochę cieczy do kubka i pozostawimy na dnie zmywarki. Zamiennikiem octu jest kwasek cytrynowy, który można wymieszać z sodą.

Środki do czyszczenia i odświeżenia zmywarki

Oprócz domowych sposobów możemy skorzystać z przystosowanych do czyszczenia środków dostępnych w sklepach. Do każdego zmywania warto dodawać na przykład sól do czyszczenia zmywarek, która nie tylko czyści wnętrze, ale wspomaga skuteczne zmywanie naczyń. Zapobiega ona osadzaniu się niechcianego kamienia i ogranicza tworzenie się nieestetycznych osadów. Odpowiednim produktem jest m.in. sól do zmywarki Finish Calgonit.


Odkładający się tłuszcz i osad można usunąć  dzięki regularnemu stosowaniu płynów do czyszczenia zmywarek. Taki środek zadba nie tylko o czystą przestrzeń mycia, ale także o wszelkie przewody, filtry czy dysze. Warto wypróbować płyn do czyszczenia zmywarek Brilly General Fresh.

Niekiedy resztki jedzenia mogą zostawić po sobie nieprzyjemny odór, który będzie się wydobywał przy każdym otwarciu zmywarki. Jeśli chcemy zadbać o odpowiedni zapach, to warto skorzystać z odświeżaczy do zmywarek. Dobrym przykładem jest Brilly General Fresh Lemon, który świetnie neutralizuje wszelkie przykre zapachy i pozostawia długotrwałą cytrynową świeżą aurę.

Po wyczyszczeniu zmywarki z zewnątrz, warto zadbać o wnętrze. Do tego przydadzą się dostępne w każdym domu ocet czy kwasek cytrynowy lub specjalne, dedykowane środki.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen