Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Środki do walki z kurzem – jakie są skuteczne?

czwartek, 1 wrzesień 2022

Środki do walki z kurzem – jakie są skuteczne?

Problem z kurzem polega nie tylko na tym, że zakurzone meble, firanki itd. wyglądają nieestetycznie. W kurzu gromadzą się różne bakterie, grzyby, czy roztocza, przez co jest zagrożeniem również dla Twojego zdrowia. Sprawdź, jak się go pozbyć za pomocą odpowiedniego środka przeciw kurzowi.

Gdzie najczęściej gromadzi się kurz w domu?

Kurz gromadzi się praktycznie w każdym zakątku domu. Jednak największy problem z jego usunięciem pojawia się, gdy masz stare meble (np. ścianki meblowe), ponieważ mają one dużo zakamarków, do których ciężko dotrzeć.

Poza tym duże ilości kurzu gromadzą się na pledach, narzutach, kocach i firankach. Dlatego są to miejsca, na które warto zwrócić szczególną uwagę w trakcie domowych porządków.

Jak pozbyć się kurzu?

Po pierwsze połóż wycieraczkę przed drzwiami wejściowymi i zdejmij buty, zanim wejdziesz do mieszkania. Dzięki temu ograniczysz ilość kurzu wnoszoną do pomieszczeń z zewnątrz.

Po drugie pamiętaj o tym, aby nie wietrzyć pomieszczeń, gdy na dworze jest tak sucho, że widać unoszący się kurz gołym okiem. Po trzecie regularnie sprzątaj całe mieszkanie, używając środka przeciw kurzowi. Ważne jest przy tym zachowanie odpowiedniej kolejności – sprzątanie zacznij od górnych części mebli.

Jakie preparaty są skuteczne w walce z kurzem w domu?

W walce z kurzem pomoże Ci chemia domowa. W przypadku drewnianych mebli poszukaj preparatów, które nadają się do drewna. Jednym z nich jest Pronto Wood Classic. Dzięki niemu pozbędziesz się aż 90% alergenów znajdujących się w kurzu, a jednocześnie nabłyszczysz drewniane meble.

A jeśli robisz gruntowne porządki i oprócz mebli, chcesz pozbyć się kurzu również z elementów szklanych, plastikowych lub tych z ceramiki dobrym wyborem będzie np. Pronto Multi Surface.

Kurz jest problemem nie tylko ze względów estetycznych. Jest on również niebezpieczny dla zdrowia. Dlatego warto pamiętać o regularnym usuwaniu go za pomocą środka przeciw kurzowi. Wybór tego rodzaju produktów jest naprawdę duży, więc bez problemu znajdziesz coś do czyszczenia drewnianych powierzchni, jak i szkła, ceramiki oraz plastiku.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen