Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jakie są skuteczne sposoby na pozbycie się żywiaka chlebowca?

wtorek, 4 październik 2022

Jakie są skuteczne sposoby na pozbycie się żywiaka chlebowca?

Jak wygląda żywiak chlebowiec? Dlaczego lęgnie się w domu? I w końcu – jakie są najskuteczniejsze metody radzenia sobie z tym owadem? Na te pytania odpowiadamy w naszym wpisie.

Żywiak chlebowiec – małe brązowe robaczki w domu. Jak je rozpoznać?

Żywiak chlebowiec to owad należy do gatunku chrząszczy z rodziny kołatkowatych. Ma około 2-5 mm długości, a barwa jego odwłoka może być brązowa lub czarna. Do jego cech charakterystycznych należą: mała głowa z czułkami, niewielkie skrzydełka oraz kropki na pancerzu, układające się w rzędy. Owady te rozprzestrzeniają się, kiedy w domu temperatura zaczyna przekraczać 22 stopnie Celsjusza. Może wlecieć przez okno, ale często zostaje przyniesiony do mieszkania w suchych produktach (takich, jak chociażby mąka), które nie były właściwie przechowywane w sklepie czy w magazynie.

Dlaczego należy niezwłocznie po dostrzeżeniu żywiaka chlebowca w domu rozpocząć proces jego zwalczania? Owady te są uciążliwymi szkodnikami, które mogą nie tylko zanieczyszczać jedzenie odchodami, ale też niszczyć tapety czy wygryzać tunele w książkach.

Jakie środki chemiczne pomogą usunąć z domu żywiaka chlebowca?

Jeśli chcesz skutecznie poradzić sobie z żywiakiem chlebowcem, sięgnij po preparaty na owady biegające. Największą skutecznością wykaże się precyzyjne użycie preparatów w sprayu na gniazda żywiaków. Jeśli trudno Ci będzie je znaleźć, a problem będzie się nasilał, możesz zamówić specjalny oprysk czy zamgławianie UVL, przeprowadzane przez specjalistów od dezynsekcji. Zanim jednak zadzwonisz po ekspertów, możesz przetestować też, chociażby pułapki w formie lepów.

Jakie są domowe sposoby na pozbycie się żywiaka chlebowca?

Domowe metody zwalczania żywiaka chlebowca? Zacznij od zaprowadzenia idealnego porządku i dokładnego obejrzenia całego mieszkania. Larwy żywiaka chlebowca możesz znaleźć nie tylko w kuchni, ale też w szufladzie w gabinecie czy na półce z cennym księgozbiorem. Jeśli żywność staje się celem ataku żywiaka chlebowca, możesz wystawiać ją do chłodu, a miejsca bytowania owadów podgrzewać specjalnymi lampami do 50 stopni Celsjusza.

Nawet jeśli żywiak chlebowiec nie daje Ci spokoju od dawna, teraz poradzisz sobie z jego dezynsekcją bez problemu. Przetestuj domowe sposoby, które Ci zaproponowaliśmy i koniecznie zaopatrz się w skuteczne preparaty na owady, które z żywiakiem chlebowcem poradzą sobie w mig.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen