Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak poradzić sobie z wrastającymi włoskami?

Poniedziałek, 8 sierpień 2022

Jak poradzić sobie z wrastającymi włoskami?

Twoja skóra po depilacji powinna być gładka i przyjemna w dotyku. Niestety nie zawsze tak jest. Częstym problemem są wrastające włoski. Podpowiadamy, jak sobie z nimi radzić.

Wrastające włoski po depilacji – jakie są przyczyny?

Regularne usuwanie włosków sprawia, że stają się coraz słabsze. W związku z tym nie są w stanie przebić się przez zrogowaciałą warstwę naskórka na powierzchnię skóry. Wrastające włoski nie tylko wyglądają nieestetycznie. Problemem jest również to, że towarzyszy im stan zapalny, zaczerwienienie skóry i obrzęk. Dlatego tak ważna jest odpowiedź na pytanie o to, co jest źródłem problemu.

Jedną z przyczyn wrastających włosków na nogach są błędy w pielęgnacji skóry. Chodzi tu o brak regularności w złuszczaniu martwego naskórka, a także nawilżaniu skóry. Inną przyczyną jest wielokrotne używanie jednorazowych maszynek do golenia, czy usuwanie włosków razem z cebulką za pomocą wosku do depilacji, pasty cukrowej lub depilatora.

Jeśli nie popełniasz powyższych błędów, można doszukiwać się przyczyny również w predyspozycjach genetycznych.

Jak zapobiegać wrastaniu się włosków po goleniu?

Skoro jedną z przyczyn wrastających włosków są błędy w pielęgnacji skóry i depilacji pamiętaj o tym, aby:

To kilka prostych zasad, które zmniejszą ryzyko pojawienia się wrastających włosków. Jeśli jednak stosowanie się do nich nie przyniesie poprawy, pomyśl o konsultacji z kosmetologiem. Być może okaże się, że najlepszym rozwiązaniem będzie depilacja laserowa.

Sposoby na wrastające włoski – jak sobie z nimi poradzić?

Co zrobić, jeśli na Twoich nogach, pachach lub w okolicy bikini pojawiły się już wrastające włoski? Te pojedyncze należy usunąć za pomocą wysterylizowanej pęsety (najlepiej nie robić tego samodzielnie), zanim dojdzie do zapalenia mieszków włosowych. Jeśli nie zdążysz i pojawi się stan zapalny, zrób przerwę w depilacji (albo zmień metodę usuwania włosków).

Z pomocą przychodzą również olejki o działaniu antybakteryjnym np. z drzewa herbacianego. Ponadto w sprzedaży dostępne są specjalne płyny, kremy i maści, które zmiękczają naskórek.

Wrastające włoski po depilacji to dość częsty problem. Na szczęście możesz w prosty sposób sprawić, że ryzyko ich pojawienia się będzie mniejsze. Wystarczy, że będziesz pamiętać o właściwej pielęgnacji skóry, a także przestrzeganiu kilku zasad, jeśli chodzi o depilację.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen