Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Bez śladu podrażnienia

środa, 11 styczeń 2017

Golenie się to stały rytuał męskiej pielęgnacji. Dla niektórych nieunikniona konieczność, dla innych przyjemność. Niezależnie od przyjętego nastawienia, czynność ta może kończyć się podrażnieniami. I to bez względu, czy używamy elektrycznej maszynki za kilkaset złotych, czy tej jednorazowej, za kilka. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów na to, by zmniejszyć prawdopodobieństwo powstania podrażnień. Oto one.

 

Technika golenia

Po pierwsze, warto wypracować sobie pewną technikę golenia, która uniemożliwia ścinanie warstwy razem z włoskami warstwy naskórka. Aby tego uniknąć, należy naprężać mocno skórę w miejscu golenia, najlepiej przez podtrzymywanie jej palcami od góry. Z kolei maszynkę należy prowadzić po skórze z góry na dół, nie przyciskając przesadnie.  

 

Wybór kosmetyków

Do golenia warto używać kosmetyków, które nie posiadają zbyt wielu substancji zapachowych. W niektórych przypadkach mogą one przyczyniać się do powstawania uczucia ściągnięcia i pieczenia.  Osoby o skórze suchej nie powinny stosować do mycia twarzy zwykłego mydła ani kosmetyków z alkoholem, ponieważ mogą one ją dodatkowo wysuszać i podrażniać. Mężczyźni o cerze tłustej czy trądzikowej powinny z kolei wybierać spośród kosmetyków oczyszczających i antybakteryjnych. Dla panów o szczególnie twardym zaroście polecane są żele i pianki do golenia o działaniu zmiękczającym, jak np. dostępny w naszym sklepie żel Nivea Extreme Comfort przeciw podrażnieniom. Zawiera on roślinne ekstrakty czyniące włoski łatwiejszymi do zgolenia.

 

Dbałość o akcesoria

Choć golenie się jest czynnością rutynową, warto zadbać również o warunki, w jakich przebiega, podobnie jak o jakość i czystość używanego sprzętu.  Zapamiętajmy przede wszystkim zasadę, że nasz sprzęt do golenia jest tylko dla nas. I nikt inny nie powinien go używać. Po każdym użyciu powinno się go umyć i zdezynfekować, a potem schować w bezpiecznym, suchym i czystym miejscu. Znacząco zmniejszy to ryzyko podrażnień i zapalenie mieszków włosowych.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen