Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Pielęgnacja włosów po farbowaniu

wtorek, 7 marzec 2017

Nie ma nic złego w poprawianiu swojej urody z pomocą kolorowych farb do włosów lub utleniaczy. Składy dostępnych dziś na rynku farb często zawierają różnorodne składniki pielęgnujące i mniejszą dawkę tych drażniących. Jeśli tylko mamy dostęp do dobrego fryzjera lub wprawę w samodzielnym farbowaniu drogeryjnymi farbami, możemy zdecydować się na koloryzację, pod warunkiem, że po jej wykonaniu porzucimy dotychczasowe nawyki w pielęgnacji włosów.

Cele w pielęgnacji włosów farbowanych

Włosy po farbowaniu są szczególnie narażone na przesuszenie, łamanie, utratę pierwotnego blasku a także wypłukiwanie się koloru. Biorąc to pod uwagę, pielęgnacja po farbowaniu powinna  skupiać się na dostarczeniu włosom nawilżenia oraz ochronie koloru i nadaniu zdrowego połysku.

Po pierwsze – szampon

Już na etapie mycia włosów możemy zapewnić im nawilżenie i połysk. Warto sięgać po szampony oznaczone jako nawilżające lub przeznaczone do naszego obecnego koloru włosów. Zawierają one drobinki, które wzmocnią i rozświetlą kolor. Radzimy jednak uważać na szampony mocno oczyszczające lub przeciwłupieżowe – przyspieszają one wypłukiwanie się barwnika z włosów i mogą sprawić, że nasza czupryna będzie wyglądać na matową i bez życia.

Po drugie – odżywka

Odżywkę powinniśmy nakładać po każdym myciu włosów, bez wyjątku. Nakładana w odpowiedniej ilości, na kilka minut, na pewno nie przeciąży włosów, a zabezpieczy je przed wpływem temperatury, np. podczas używania suszarki czy prostownicy oraz nada elastyczności i połysku.

Po trzecie maska

Raz w tygodniu warto nałożyć na włosy maskę o bardziej skoncentrowanym składzie. Jej zadaniem jest głębokie nawilżenie i odżywienie włosów, ochrona koloru i nadanie włosom połysku, między innymi przez wygładzenie ich powierzchni. Maski do włosów farbowanych zawierają także składniki, które zatrzymują wewnątrz włosa barwnik z farby, nie pozwalając mu na wypłukiwanie się podczas mycia.

Inne kosmetyki

Oprócz masek i odżywek do dyspozycji mamy także inne kosmetyki. Ciekawą propozycją są między innymi mgiełki delikatnie odżywiające włosy i chroniące je przed promieniowaniem UV. Warto używać je między kolejnymi myciami, zwłaszcza, kiedy wiosną i latem wychodzimy na zewnątrz bez nakrycia głowy. Dobrym pomysłem jest stosowanie produktów z jednej linii. My polecamy szczególnie kosmetyki z serii Schwarzkopf  Essence Ultime Diamond Color, Gliss Kur Ultimate Color oraz Syoss Color, wszystkie dostępne w zakładce z pielęgnacją włosów: http://www.clineo.pl/wlosy/pielegnacja/page=2&sort=price_d

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen