Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak namalować perfekcyjną kreskę eyelinerem

wtorek, 7 marzec 2017

Powieki podkreślone czarnym lub kolorowym eyelinerem sprawiają, że oczy wydają się większe, bardziej wyraziste, a kolor tęczówki – bardziej intensywny. Nie osiągniemy jednak tego efektu, jeśli kreska będzie nierówna lub niedopasowana do kształtu oka. Patrząc na makijaże Polek mijanych na ulicach można dojść do wniosku, że nie każda z nas opanowała jeszcze tą sztukę. Poniżej kilka podpowiedzi dla osób, które chciałyby poprawić swoją technikę malowania eyelinerem.

Antidotum na wszystkie problemy z eyelinerem

Kobiety, które rezygnują z malowania się eyelinerem, jako powód podają najczęściej odbijanie się kresek na przestrzeni pod brwiami, ich rozmazywanie. Można jednak łatwo temu zapobiec. Wystarczy, że na całą powiekę nałożymy matowy cień w kolorze ciała. Będzie on stanowił bazę zabezpieczającą skórę przed odbijaniem się eyelinera.

Kolejnym problemem wskazywanym przez kobiety jest wyznaczenie kąta, w jakim  kreska ma być nachylona. Sprawdzonym sposobem jest przedłużenie dolnej linii rzęs, dorysowując ją miękką kredką, którą łatwo można zmazać i poprawić. Poprowadźmy kreskę tak, jakby nasze oko było szersze, sugerując się naturalnymi liniami wyznaczanymi przez ciało. Drugą linię można narysować jako przedłużenie linii górnych rzęs. Razem utworzą one trójkąt, który można następnie wypełnić eyelinerem.

Wbrew pozorom kreski nie musimy malować jednym pociągnięciem – rzadko kto ma taką wprawę. Lepiej zrobić to po kawałku.

Następnym krokiem jest już powolne wypełnianie wcześniej wyznaczonych linii za pomocą eyelinera. Uważajmy przy tym, by nie zostawić wolnej przestrzeni między kreską a rzęsami. Potem zostaje już tylko staranne wytuszowanie rzęs – i voila! Perfekcyjny makijaż oczu gotowy!

Niezbędne akcesoria

Produkty niezbędne do wykonania kreski  metodą opisaną w tekście znaleźć można w naszym dziale z  akcesoriami do makijażu: http://www.clineo.pl/kobieta/akcesoria-do-makijazu/

Polecamy zwłaszcza kredki do oczu marek Eveline i Wibo oraz eyelinery  Eveline z wygodnym, precyzyjnym pędzelkiem, ułatwiającym nakładanie.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen