Witaj w Clineo! Czego dziś potrzebujesz?
Infolinia: 505 806 892 Wysyłka już w 24h Koszt dostawy już od 8,60zł

Pantenol w kosmetykach do włosów – magiczna witamina B5

2017-08-23

Witaminy mają ogromny wpływ na stan naszego zdrowia, ich odpowiednie ilości są też niezbędne tym, którym zależy na zachowaniu pięknego wyglądu. Wśród składników, bez których nasza skóra i włosy nie są w stanie prawidłowo funkcjonować, znajduje się witamina B5, czyli kwas pantotenowy. Co warto wiedzieć na temat tej niezwykłej substancji i jej wpływu na nasz wygląd?


Piękne włosy od korzeni po same końce

Witamina B5, czyli kwas pantotenowy, to naturalny składnik obecny w naszej skórze oraz we włosach. Substancja ta jest niezbędna do utrzymania ich w dobrej formie, a jej niedobory mogą mieć poważne konsekwencje. Do najważniejszych symptomów związanych z niedoborem witaminy B5 są zaliczane takie problemy, jak szorstkość oraz nadmierne łuszczenie się skóry, matowienie włosów, zbyt szybkie siwienie. Niestety, w kosmetyce korzystanie z czystego kwasu pantotenowego jest, ze względu na jego nietrwałość, dość utrudnione. Na szczęście istnieje pantenol – cenna substancja, dzięki której odpowiednia pielęgnacja skóry i włosów staje się zadaniem łatwiejszym dla każdego z nas. Pantenol, znany jako prowitamina B5, to najlepsza pochodna witaminy B5, z jakiej korzysta obecnie kosmetyka. Jakie są efekty sięgania po te kosmetyki, w których pantenol zajmuje tak ważne miejsce?

Kosmetyki z pantenolem

Kosmetyki z pantenolem pomagają nam w walce z licznymi problemami dermatologicznymi, a jednocześnie wspierają nasze włosy i paznokcie. Wnika on w głąb skóry i włosów, zapewniając im odżywienie i skuteczne nawilżenie. Wspiera też proces regeneracji skóry, poprawia barierę lipidową naskórka, a jednocześnie działa łagodząco i przeciwzapalnie. Ponieważ pantenol nie podrażnia, z kosmetyków zawierających tę substancję z powodzeniem mogą korzystać nawet te osoby, które mają wyjątkowo wrażliwą skórę. My polecamy w szczególności produkty do włosów bogate w pantenol, między innymi łatwą w użyciu odżywkę do włosów osłabionych i wypadających, oraz treściwą odżywkę hipoalergiczną. Pantenol w połączeniu z keratyną, zawarty w szamponie Nivea  doskonale działa z kolei na włosy suche i łamliwe. Niezależnie od typu i kondycji włosa kosmetyki te stanowią doskonałą bazę codziennej pielęgnacji. 

Kontakt