Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Kiedy warto sięgnąć po pochłaniacze wilgoci?

środa, 23 sierpień 2017

Mimo że latem coraz częściej wietrzymy dom i suszymy pranie na zewnątrz, nadal jesteśmy zagrożeni gromadzeniem się nadmiernych ilości wilgoci w pomieszczeniach. Dzieje się tak zwłaszcza w łazienkach, które nie mają okien (częste rozwiązanie w małych mieszkaniach). Woda parująca po kąpieli, długim prysznicu, pranie zalegające w pralce to nie jedyne źródła wilgoci. Warto pamiętać, że rodzina składająca się z 4 osób sama wytwarza 12 litrów wody dziennie, tylko przez oddychanie i parowanie wody ze skóry. W połączeniu z innymi źródłami wilgoci, jest to spora ilość. Jeśli nie znajdzie ona ujścia, może gromadzić się na ścianach, oknach, dywanach czy w tapicerce mebli.

Skutki nagromadzenia wilgoci

Kiedy w naszym domu znajduje się za dużo wilgoci, bardzo szybko wykorzystują ten stan roztocza i bakterie. Ciepło i wilgoć to dla nich idealne warunki do rozmnażania. W wilgotnej kuchni szybciej pleśnieją też owoce, warzywa czy pieczywo. Po jakimś czasie mieszkające w takich warunkach osoby ze skłonnością do alergii mogą mieć większe problemy z oddychaniem, a wszyscy domownicy stają się bardziej podatni na choroby. W skrajnych przypadkach pomieszczenia zaczynają śmierdzieć stęchlizną, metalowe elementy w domu korodują, a drewniane butwieją i się wypaczają.

Co można z tym zrobić?

Najprostszym do zastosowania i jednocześnie najtańszym rozwiązaniem na nadmiar wilgoci są pochłaniające ją saszetki. Zamknięte w estetycznych urządzeniach przypominają nieco odświeżacze powietrza. Ich działanie polega najczęściej na tym, że zamieniają wilgoć w żel lub sól, albo odprowadzając ją do specjalnego pojemniczka. Pochłaniają przy tym nieprzyjemne zapachy. W naszym sklepie dostępne są sprawdzone pochłaniacze marki Oro http://www.clineo.pl/oro-ad201-pochlaniacz-wilgoci-urzadzenie-z-wkladem-uzupelniajacym-450g.html wraz z zapasowymi wkładami. Jeden wkład wystarcza średnio na 3 miesiące. Warto umieścić go w łazience lub kuchni i cieszyć się zdrowym poziomem wilgotności powietrza.  O pochłaniaczach wilgoci powinny pomyśleć przede wszystkim rodziny, w których występuje alergia i posiadacze małych mieszkań z ograniczoną wentylacją.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen