Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Gdzie najlepiej spryskiwać się perfumami i dezodorantem?

środa, 23 sierpień 2017

Znani producenci i kreatorzy perfum zwykli mawiać, że używanie markowych zapachów w nieodpowiedni sposób to ich zwykłe marnotrawienie. Są przecież odpowiednie miejsca na ciele, na których perfumy pozostają dłużej świeże i intensywne, a dzięki temu ich zapach jest trwalszy i nie trzeba tak często powtarzać zabiegu kolejnego spryskiwania się. Również dezodoranty, wbrew pozorom mogą być używane nie tylko pod pachami.

Gdzie dokładnie rozpylać pachnące produkty – podpowiadamy poniżej.


Uszy, włosy... kolana


Wszelkie miejsca, w których nasza skóra jest najcieńsza i najdelikatniejsza, albo pod którymi przebiega puls, a ciało jest cieplejsze – to właśnie tam perfumy dają się odczuć najlepiej. Takie rejony ciała to, poczynając od góry – miejsca za uszami, skronie, zagłębienie obojczyka, zgięcia pod łokciami, nadgarstki oraz zgięcia pod kolanami. Bardzo dobrym nośnikiem zapachów są także włosy.

Nie trzeba oczywiście spryskiwać każdego z wymienionych miejsc, ponieważ w ten sposób można osiągnąć efekt przesady. Nadmiar nawet najpiękniejszego zapachu potrafi zakręcić w nosie, odpychać, oraz powoduje, że osobę, która tak obficie spryskała się perfumami, uważa się za pozbawioną gustu i wyczucia.

 

Dezodorant – nie tylko pod pachami

O ile antyperspiranty przeznaczone są przede wszystkim do pach, to dezodoranty są na tyle różną grupą produktów, że można stosować je na różne miejsca na ciele. Warto przy tym spojrzeć na dokładniejszy opis dezodorantu. Jeśli producent opisuje go jako body spray, możemy używać go do odświeżenia zapachu całego ciała, bez obaw o podrażnienia. Istnieją także dezodoranty wyłącznie do stóp – oznaczone jako foot spray, lub po prostu spray do stóp (np. dostępny u nas No36 z talkiem). Do okolic pach przeznaczone są deodorant spray lub deodorant atomizer. Formułę podobną do dezodorantów mają także mgiełki do higieny intymnej, często zawierające korzystne dla delikatnej skóry składniki, oraz odświeżacze do ust, oparte najczęściej na antybakteryjnych olejkach. Warto jednak pamiętać, że efekt odświeżenia, jaki uzyskuje się dzięki tym produktom jest raczej doraźny.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen