Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak wysuszyć pranie jesienią i zimą?

Poniedziałek, 3 październik 2016

Nadeszła jesień, a wraz z nią niższe temperatury, które powoli przygotowują nas na nadejście zimy. Ten chłodniejszy sezon, mimo, że ma swoich zwolenników i wiele zalet, przynosi także różne utrudnienia. Jednym z nich jest dużo trudniejsze suszenie prania. Gdy na dworze panuje plucha i chłód, możemy zapomnieć o suszeniu ubrań na balkonie czy na dworze. Na szczęście istnieją praktyczne sposoby na to, by wysuszyć pranie we wnętrzu nawet najmniejszego mieszkania.

Suszarki dla każdego wnętrza

Suszarki do rozwieszania prania nie zawsze muszą być rozkładane i zajmować wiele przestrzeni w pokoju. Producenci tych urządzeń wzięli pod uwagę potrzeby właścicieli mniejszych mieszkań i stworzyli suszarki do zakładania pod sufitem w łazience. Pasują one jednak przede wszystkim do łazienek wyposażonych w wannę. W tych, w którym znajduje się prysznic, zamontować można rozkładane wysokie suszarki w kształcie wieży i zamknąć je w środku kabiny albo postawić w kącie pokoju. Warto zainteresować się też dostępnymi w sklepach suszarkami zakładanymi na kaloryfery czy brzeg wanny.

Jak suszyć, żeby nie żałować

Suszące się ubrania generują niestety dość dużo wilgoci. Niektórzy przestrzegają przed niebezpieczeństwem tworzenia się pleśni i grzybów w mieszkaniu pod wpływem takich praktyk. Unikniemy jednak tego problemu, jeśli będziemy pilnować, aby mieszkanie było regularnie wietrzone. Szczególnie dotyczy to małych pomieszczeń, jak łazienki. Dodatkowo, należy zadbać o to, aby ubrania układane na suszarkach nie ociekały wodą. Najlepiej porządnie je odwirować, a jeśli mamy pralkę z opcją suszenia, włączyć i ją, pod warunkiem, że pozwalają na to metki ubrań. Nie możemy też zapominać o sprawdzaniu kanałów wentylacyjnych. Niesprawnie działająca wentylacja sprawi, że po każdym praniu na naszych meblach i ścianach będzie osadzać się wilgoć, prowadząc do ich niszczenia, powstawania pleśni i grzybów, czy wreszcie alergii. Idealny dla zdrowia poziom wilgotności we wnętrzach powinien wynosić 40-60% - warto go co jakiś czas skontrolować, a jeśli go przekracza, nabyć pochłaniacz wilgoci. Profesjonalne pochłaniacze wilgoci marki Oro znaleźć można w naszym sklepie.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen