Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak usunąć naklejki (i ślady po nich) z różnych powierzchni?

wtorek, 12 lipiec 2016

Chyba każdy z nas to zna, a już zwłaszcza rodzice. Na meblu, szybie lub ścianie ląduje naklejka, która niby ma zdobić, ale po jakimś czasie jej kolor blaknie, brudzi się, lub zwyczajnie się nudzi i pojawia się chęć jej zdarcia. Wydawałoby się, że usuwanie naklejek jest tak samo gładkie, jak ich naklejanie, jednak na tym etapie zazwyczaj pojawiają się jakieś problemy.

Dlatego dziś podpowiadamy, jak usunąć naklejki z mebli, szyb, i innych domowych powierzchni, tak żeby nie pozostał po nich żaden ślad.

Usuwanie naklejek z mebli

Ten sposób może przydać się również do usunięcia naklejek z lodówek. Aby to zrobić, skierujmy ciepły strumień powietrza z suszarki bezpośrednio na naklejkę i przytrzymajmy go przez 3 do 4 minut. To powinno osłabić klej. Dalej wystarczy już tylko potrzeć naklejkę gąbką zwilżoną zmywaczem do paznokci lub olejem salicylowym. Na oporne naklejki polecamy specjalny płyn marki Oro, dostępny w naszym sklepie, pod nazwą „preparat do usuwania naklejek oraz plam smoły, szminki  i atramentu”. Jego zastosowanie jest jeszcze prostsze, a jak nazwa wskazuje, zakup przyda się nie tylko do usuwania pojawiających się znienacka na meblach naklejek.

Usuwanie naklejek z okien i szyb samochodowych

Do usuwania polecamy się zabrać w chłodniejszy dzień. Miejsce z naklejką najpierw potrzyjmy zwilżoną ściereczką, a następnie płynem WD-40, jeśli taki mamy w domu. Jeśli nie, sprawdzi się również wskazany powyżej uniwersalny preparat Oro. Po kwadransie od nasączenia nim naklejki, spróbujmy podwadzić ją skrobaczką z plastiku. W razie potrzeby czynność ponawiamy i myjemy szybę odpowiednim detergentem.

Usuwanie naklejek z plastiku

Plastikowe zabawki, naczynia i inne przedmioty oczyścimy z naklejek dzięki płynowi odtłuszczającemu. Po nasączeniu nim powierzchni naklejki, podwadźmy ją np. plastikowym nożem, tak by nie porysować powierzchni.

Usuwanie naklejek ze szklanych naczyń i wazonów

To najprostsze z wyzwań – wystarczy zamoczyć takie naczynie w misce wypełnionej ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń i pozostawić na godzinę lub więcej. Po tym czasie naklejka powinna łatwo odejść, jeśli potrzemy ją druciakiem.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen