Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Damska depilacja maszynką bez podrażnień i wrastających włosków

wtorek, 12 lipiec 2016

Latem przykładamy dużo więcej uwagi do tego, jak wyglądają nasze nogi. Nic dziwnego, pogoda sprzyja odkrywaniu ciała, a to powinno być gładkie, nawilżone, o jednolitej barwie. Trudno doścignąć ten ideał, zwłaszcza jeśli mimo starań, każde golenie pozostawia po sobie ślad w postaci zaczerwienień, podrażnień, czy nawet wrastających włosków.

Dziś podpowiadamy, jak tego uniknąć podczas depilacji mechanicznej, maszynkami do golenia.

Po pierwsze, higiena maszynki

Maszynki do golenia z żyletkami często określane są epitetem ‘jednorazowe’. Mało kto jednak używa ich tylko jeden raz, zwykle wystarczają nam na kilka użyć, zwłaszcza jeśli są to maszynki systemowe, z wymienianymi wkładami, takie jak np. dostępne u nas w atrakcyjnej cenie maszynki Dorco. Dlatego też warto dbać o nie pomiędzy goleniami – po każdym dezynfekować ostrza, a następnie suszyć je i przechowywać w miejscu, do którego nie dociera wilgoć.

Po drugie, golenie na mokro

Mało kto goli się już na sucho, bo to prosta droga do podrażnień. Aby ich uniknąć polecamy zastosowanie pianki do golenia, albo golenie na oliwkę do ciała, do której można dodać bakteriobójczego olejku, np. z drzewa herbacianego.

Po trzecie, kierunek golenia

Wrażliwe miejsca, np. pod kolanami czy okolice bikini warto golić zgodnie z kierunkiem rośnięcia włosa, co ograniczy zacięcia i zaczerwienienia. W pozostałych można golić się przeciwnie do tego kierunku, jednak na pewno nie warto przy tej czynności się spieszyć.

Po czwarte, pielęgnacja skóry po goleniu

Po goleniu bardzo ważne jest odkażenie skóry. Czasami samo jej umycie nie wystarczy, pomocne będą płyny odkażające z apteki. Na niewielkie ranki pomaga również kryształ ałunu, ten sam, którego niektórzy używają jako dezodorantu. Dobrze tamuje krwawienie i przyspiesza gojenie skóry. Na podrażnienia i otarcia bez ran pomogą z kolei kremy antyseptyczne lub kojące, zwłaszcza te dla dzieci. Równie dobrze sprawdzają się kremy i żele z aloesem.

Po piąte, dobór ubrań po goleniu

Po goleniu skóra jest uwrażliwiona, dlatego nie warto dodatkowo jej podrażniać ubraniem. Wybierajmy wtedy naturalne materiały i niezbyt obcisłe fasony.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen