Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

6 najczęstszych błędów popełnianych podczas opalania

czwartek, 2 czerwiec 2016

6 najczęstszych błędów popełnianych podczas opalania

Pogoda zachęca do coraz częstszej aktywności na zewnątrz, wyjazdów nad wodę czy choćby odpoczynku na balkonie czy zachęcająco zielonej trawie. Najczęściej łączymy to z opalaniem. Nic dziwnego – słońce poprawia humor, ładuje nam akumulatory, a przy tym pozwala uzyskać piękny kolor skóry... pod warunkiem, że wiemy jak z niego korzystać i jak się przed nim chronić. Wbrew pozorom, nawet i przy takiej prostej czynności popełniamy wiele błędów, które mogą skutkować bolesnymi oparzeniami,  przesuszeniem i przedwczesnym starzeniem skóry, czy dużo poważniejszymi problemami zdrowotnymi.

6 najczęstszych błędów popełnianych podczas opalania

1. Używanie tego samego filtra przez całe lato. Na początku lata skóra jest dużo wrażliwsza na słońce, należy więc smarować ją wyższym niż zwykle filtrem, po czym stopniowo go zmniejszać. To samo dotyczy sytuacji, gdy wybieramy się na wakacje na południe Europy lub w tropiki – tam również konieczne jest używanie wyższego niż w Polsce filtra.

2. Używanie zbyt małej ilości kosmetyków. Aby ochrona przeciwsłoneczna rzeczywiście działała, nie należy żałować kremu lub olejku – na samą twarz powinnyśmy nałożyć go tyle, ile mieści się na małej łyżeczce. Śmiało więc smarujmy ciało kilkoma warstwami.

3. Smarowanie się kremem z filtrem dopiero na plaży. To za późno! Działanie filtra uaktywnia się dopiero około 20 minut od posmarowania się. Do tego momentu jesteśmy więc narażeni na oparzenia!

4. Zapominanie o okolicach oczu i ustach. Tych rejonów zwykle nie smarujemy filtrem przeciwsłonecznym, a przecież skóra tam jest bardzo delikatna i podatna na uszkodzenia. Nawet mimo noszenia okularów należy więc posmarować powieki, a na usta nałożyć pomadkę ochronną w wersji letniej, z odpowiednią ochroną (przynajmniej SPF 12).

5. Nakładanie kremu tylko raz przez cały okres opalania. Jeśli na słońcu spędzamy dużo czasu, powinniśmy nałożyć krem ponownie po 3 – 4 godzinach. A jeśli pomiędzy sesjami opalania korzystamy z kąpieli, po każdej z nich powinniśmy wytrzeć skórę i nałożyć kosmetyk od nowa, w odpowiedniej ilości.

6. Wysokości filtrów nie sumują się. Jeśli więc na twarz nałożymy krem z filtrem SPF 20, a na to podkład z SPF 15, nie uzyskamy ochrony SPF 35. Liczy się jedynie ostatnia warstwa.

Pamiętajmy też, aby po opalaniu nawilżyć i ukoić skórę specjalnymi mleczkami i balsamami, które zawierają alantoinę i witaminę E. Sprawdzone kosmetyki do opalania, jak i te po opalaniu, znajdziecie w naszej drogerii.

 

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen