Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak usunąć białe zacieki na naczyniach ze zmywarki?

środa, 21 październik 2020

Jak usunąć białe zacieki na naczyniach ze zmywarki?

Mycie naczyń w zmywarce jest wygodne i oszczędne. Przede wszystkim oszczędzamy czas, który musielibyśmy spędzić nad zlewem. Często jednak wyręczanie się urządzeniem kończy się naszym zawodem, bo na naczyniach pozostają białe zacieki. To niestety częste zjawisko. Czy da się je usunąć? Skąd w ogóle się biorą?

 

Skąd biorą się białe zacieki na naczyniach?

Białe zacieki mogą pojawić się na naczyniach z kilku powodów. Najczęściej są powodem błędów popełnianych przez użytkownika zmywarki. Należy do nich na przykład wybranie nieodpowiedniego programu czyszczenia do danego rodzaju zabrudzeń. Może okazać się, że temperatura jest za niska albo tryb zmywania jest zbyt krótki, by pozbyć się trudnych zabrudzeń, takich jak zaschnięte osady z herbaty, kawy, tłuszcz czy przypalenia. Zacieki mogą więc oznaczać niedomycie naczyń. 

Zacieki mogą być też skutkiem zastosowania zbyt małej ilości środka płuczącego lub zbyt małej lub dużej ilości soli zmiękczającej wodę. Osad może powstać też w wyniku wycieku soli z nieszczelnego pojemnika.

 

Przede wszystkim czyszczenie zmywarki

W przypadku naszego zdrowia mawia się, że lepiej zapobiegać chorobom, niż je leczyć. Tutaj jest podobnie. Lepiej zapobiegać powstawaniu zacieków, niż potem drugi raz myć naczynia. Podstawowymi rzeczami, o których należy pamiętać, jest dobieranie odpowiednich programów mycia oraz ilości stosowanych środków. Trzeba też zawsze sprawdzać, czy pojemnik na sól jest odpowiednio dokręcony. Nie można też zapomnieć o wsypaniu do niego soli zmiękczającej wodę. Jej brak też może spowodować osad na naczyniach. Oczywiście mowa tu o specjalnej soli, a nie tej, którą dodajemy do jedzenia. Jednak najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać bezwzględnie, jest regularne czyszczenie zmywarki. Należy robić to przynajmniej raz na miesiąc, za pomocą profesjonalnych środków. Samo stosowanie odświeżacza do zmywarki, to stanowczo za mało. On tylko odświeża zapach, ale nie pomaga w utrzymaniu czystości. Zmywarkę należy czyścić specjalnymi środkami, które usuną zabrudzenia również z filtra i odpływu. Regularne czyszczenie zmywarki pozwala też na przedłużenie jej żywotności i zapewnienie odpowiedniej pracy przez cały czas.

 

Jak usunąć białe zacieki z naczyń?

 Jeśli już doświadczymy problemu zacieków na naczyniach, nie ma się czym przejmować, bo można je łatwo usunąć. W przypadku szklanych naczyń, gdzie biały osad jest najbardziej widoczny i problematyczny, wystarczy wlać do nich ciepłą wodę, dodać kwasku cytrynowego i zostawić na jakiś czas. Potem wystarczy je dokładnie przetrzeć. Jeśli nie mamy kwasku może wystarczyć ocet, sok z cytryny lub soda oczyszczona. Drugi sposób, to włożenie ich z powrotem do zmywarki i wlanie octu zamiast tabletki do zmywarki. Następnie trzeba ustawić program o najwyższej temperaturze. W ten sposób można wyczyścić białe zacieki ze szklanek, kieliszków czy innych szklanych naczyń.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen