Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak pozbyć się trudnych plam?

Poniedziałek, 31 maj 2021

Jak pozbyć się trudnych plam?

Każdy z nas miał kiedyś do czynienia z uporczywymi plamami, które „zdobiły” dywan, ubrania czy tapicerkę. Jak szybko i bez wysiłku się ich pozbyć? Przychodzimy z naszymi sprawdzonymi sposobami!

Usuwanie plam z ubrań

Zacznijmy od ubrań, które najczęściej padają ofiarami plamo twórczych produktów. Z pewnością każdy, kto kiedykolwiek jadł sezonowe owoce, pił wino, pisał markerami czy malował farbami, wie, jak uciążliwe są plamy, które w wyniku spożywania czy używania tych produktów, powstają! Część z osób, które tego doświadczyły, decydują się zrezygnować z przyjemności na rzecz czystych ubrań. Absolutnie nie ma potrzeby tego robić! Wystarczy mieć pod ręką odplamiacze, które poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Jednym z najskuteczniejszych środków tego typu są mydełka odplamiające dr Reiner. Wystarczy delikatnie zmoczyć brudne miejsce, potrzeć mydełkiem, odczekać chwilę i wyprać bluzkę czy spódnicę, aby znów wyglądała jak nowa! Świetną opcją jest także precyzyjny odplamiacz tej samej marki, który można nałożyć wprost na plamę, nie naruszając całej tkaniny. Podobnie działa odplamiacz roll-on dr Beckmann. Oczywiście tradycyjne odplamiacze w płynie czy w proszku także świetnie się sprawdzają, więc jeśli lubisz klasyczne rozwiązania, to w asortymencie naszego sklepu znajdziesz mnóstwo takich opcji.

Usuwanie plam z dywanów i tapicerki

Równie często jak na ubraniach, plamy pojawiają się na dywanach i tapicerkach, np. na kanapach czy fotelach. Nic dziwnego, często to właśnie w salonie czy na sofie relaksujemy się, jedząc pyszne przekąski i pijąc kolorowe napoje, które mogą pozostawić plamy. Nie warto jednak odmawiać sobie tych przyjemności, w imię czystego domu. Wystarczy zaopatrzyć się np. w odplamiacz Vanish w sprayu, który łatwo można nałożyć na plamę na dywanie! Jeśli często walczysz na co dzień z różnymi plamami, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z odplamiacza uniwersalnego, który pomoże Ci pozbyć się plam nie tylko z dywanu czy tapicerki, ale także z wykładziny czy ściereczek kuchennych.

Domowe sposoby na pozbycie się plam

Oczywiście istnieje także wiele domowych sposobów na usuwanie plam, np. za pomocą soli, soku z cytryny, płynu do mycia naczyń sody czy alkoholu. Musisz jednak wiedzieć kiedy i jaką opcję wybrać, ponieważ np. do plam z krwi wystarczy sól, ale do plam z wina będzie potrzeba mieszanka kilku produktów. Wykorzystując domowe sposoby, koniecznym jest także, aby uzbroić się cierpliwość, gdyż zwykle ich działanie nie jest tak szybkie jak w przypadku gotowych odplamiaczy.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen