Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Czyste okna bez smug – wystarczą 3 rzeczy

środa, 26 kwiecień 2017

Wiosenne deszcze i zanieczyszczenia w powietrzu sprawiają, że obecnie szyby brudzą się znacznie szybciej niż zazwyczaj. Jak myć okna, żeby efekt pozostał na dłużej i jak uniknąć smug, z którymi walczy niejedna osoba? Wiele zależy od tego, jakich środków do mycia użyjemy. Które z nich są szczególnie warte zastosowania, podpowiadamy poniżej.

Kiedy nie trzeba myć całego okna

Czasami szyba jest wciąż czysta po poprzednim myciu, ale efekt psuje jedna tłusta  plama lub ślad odbitej dłoni. Zamiast myć ponownie całą, wyciągać wszystkie akcesoria i detergenty, lepiej sięgnąć po bardzo wygodne w użyciu chusteczki nawilżane do szyb (np. Presto, 30 sztuk za nieco ponad 5 zł - http://www.clineo.pl/presto-clean-sciereczki-czyszczace-do-szyb-i-luster-30-sztuk.html). Są one nasączone wystarczającą ilością środka czyszczącego, by poradzić sobie z każdym zabrudzeniem. Idealnie sprawdzają się w awaryjnych sytuacjach, kiedy zaraz mają przyjść goście. Warto mieć je także w samochodzie.

Ściereczki z mikrofibry

Mikrofibra ma niezwykłe właściwości, które przydatne są zwłaszcza podczas mycia okien. Ściereczki z mikrofibry nie wymagają  nawet używania detergentów, ponieważ ich  powierzchnia tak dokładnie zbiera brud i kurz. Wystarczy je zwilżyć, przetrzeć szybę, a następnie wytrzeć okno do sucha. Jeśli jednak dodatkowo użyjemy płynu do szyb, efekt będzie olśniewający.

Dobry płyn do mycia szyb

Na rynku dostępnych jest wiele produktów do mycia szyb, przy czym za najwygodniejsze uważa się te w formie płynu z pompką. Można rozpylać je bezpośrednio na szybę lub na ściereczkę.
W naszym sklepie dostępne są płyny w różnych wersjach zapachowych, a także zapobiegające parowaniu (szczególnie polecane do okien kuchennych i łazienkowych), czy z dodatkiem środków nabłyszczających.

Czego nie warto stosować

Od czasu do czasu można trafić na artykuły polecające polerowanie szyb papierowymi gazetami. To babciny sposób, który sprawdzał się, kiedy nie było papierowych ręczników i specjalnych ściereczek. Papierowe, zmięte gazety miały zapewnić  lśniący połysk umytym szybom. Nie polecamy jednak próbować tej metody, ponieważ papier gazetowy jest dość szorstki i może prowadzić do powstawania trwałych mikrorysek.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen