Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak prawidłowo nakładać podkład na twarz i unikać błędów w makijażu?

środa, 11 styczeń 2017

Podkład to podstawa każdego makijażu. Wygładza cerę, nadaje jej jednolity kolor, ukrywa niedoskonałości, drobne zmarszczki, a w zależności od rodzaju skóry także matuje, rozświetla lub nawilża. To kosmetyk, który pozwala uzyskać perfekcyjny wygląd... jeśli tylko odpowiednio go użyjemy. Niestety, wiele kobiet ma wciąż problem z prawidłowym nakładaniem podkładu i w efekcie widzimy na ulicach panie z podkładami nieodpowiednio dobranymi do ich cery, nałożonymi w zbyt dużej ilości, nieroztartymi, itp. Jakie są najczęściej popełniane błędy przy nakładaniu tego kosmetyku i jak ich uniknąć?

 

Zanim nałożymy podkład

Wykonywanie makijażu zaczyna się jeszcze na etapie, kiedy nie mamy nic na twarzy. Skóra musi być odpowiednio przygotowana na przyjęcie kosmetyku. Warto przetrzeć ją  tonikiem, a następnie nawilżyć kremem dobranym do potrzeb cery. To ważne, by dać kremowi trochę czasu na wchłonięcie, inaczej zbyt szybko nałożony podkład może zbijać się w nieestetyczne plamy.

 

Technika nakładania

Sposobów na nałożenie podkładu jest co najmniej kilka, podobnie jak narzędzi służących do jego nakładania. Najczęściej stosowaną metodą jest rozprowadzanie kosmetyku palcami. Zaletą tego sposobu jest delikatne ogrzanie podkładu ciepłem dłoni, co sprawia, że lepiej łączy się on ze skórą.  Nie należy jednak używać do tego całych dłoni, a jedynie końców palców, delikatnie i cierpliwie wklepując produkt.

Innym sposobem jest nakładanie podkładu za pomocą gąbeczek, najczęściej wykonanych z lateksu. Ostatnio popularne są zwłaszcza takie w kształcie kropli. Ich węższa część pomaga rozprowadzić fluid  w trudnodostępnych miejscach np. na skrzydełkach nosa czy pod oczami. Gąbeczkę należy dociskać miejsce po miejscu, nie rozcierać nią kosmetyku po twarzy. Aby uniknąć nadmiernego wchłaniania podkładu przez gąbkę, warto spryskać ją wcześniej delikatnie wodą termalną.

Ostatnio coraz popularniejsze stają się także pędzle do podkładu, o specjalnym sztywnym i zbitym włosiu. Z jego pomocą można rozprowadzić podkład bardzo równomiernie, ale wymaga to wprawy.

Niezależnie od wybranej metody nakładania, pamiętajmy, że połową sukcesu jest odpowiedni dobór podkładu. Zapraszamy do przejrzenia oferty kosmetyków do makijażu w naszym sklepie.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen