Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak wydłużyć życie pralki?

środa, 11 styczeń 2017

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj życie bez pralki. To sprzęt, który pozwala nam zaoszczędzić wiele czasu. Nic dziwnego więc, że każda awaria pralki to spory problem dla całej rodziny. Co zrobić, by przedłużyć jej życie i zminimalizować ryzyko usterek? Oto kilka najważniejszych porad. 

Przed praniem

Zanim wrzucimy ubrania do pralki, sprawdźmy najpierw dokładnie, czy nie ma czegoś w ich kieszeniach. Małe przedmioty, chusteczki, papierki mogą zatkać filtry lub odpływy w pralce. Uważajmy też na ilość i wagę ubrań wkładanych do bębna. Ma on określoną pojemność, warto sprawdzić jaką i nie dopychać pralki aż po same drzwi. Zbyt ciężkie ubrania i tekstylia, które po namoknięciu zwiększają wagę, mogą nadmiernie obciążyć bęben.

Innym czynnikiem wpływającym na „zdrowie” pralki, jest częstotliwość prań. Jeśli mamy taką możliwość, wybierzmy na pranie jeden dzień w tygodniu. Zbyt krótkie odstępy między kolejnymi praniami zwiększają ryzyko przepalenia się styków.

Preparaty do prania

Na żywotność pralki wpływa także twardość wody. W wielu rejonach Polski jest ona dość twarda, co powoduje nie tylko, że do prania musimy używać więcej proszku, ale także że wewnątrz pralki osadza się kamień. Może on uszkodzić bęben, grzałkę lub wąż odpływowy. Aby temu zapobiec, należy stosować specjalne preparaty do prania, np. sól czy tabletki o właściwościach zmiękczających wodę. Warto także raz na jakiś czas zastosować środki oczyszczające wnętrze pralki, które usuną brud, resztki detergentów i nieprzyjemne zapachy. Każdy z tych produktów można znaleźć w naszym sklepie. Na żywotność pralki wpływa także twardość wody. W wielu rejonach Polski jest ona dość twarda, co powoduje nie tylko, że do prania musimy używać więcej proszku, ale także że wewnątrz pralki osadza się kamień. Może on uszkodzić bęben, grzałkę lub wąż odpływowy. Aby temu zapobiec, należy stosować specjalne preparaty do prania, np. sól czy tabletki o właściwościach zmiękczających wodę. Warto także raz na jakiś czas zastosować środki oczyszczające wnętrze pralki, które usuną brud, resztki detergentów i nieprzyjemne zapachy. Każdy z tych produktów można znaleźć w naszym sklepie.

Po praniu

Po wykonaniu prania – pamiętajmy, żeby wytrzeć wnętrze pralki do sucha, sprawdzić czy w szufladkach nie pozostały resztki detergentów i pozostawić otwarte drzwiczki. Zapobiegnie to nadmiernemu zawilgoceniu pralki i rozwojowi pleśni lub bakterii.

Wystarczy przestrzegać tych kilku prostych zasad, by zażegnać ryzyko awarii. Nie wiążą się one z dużym  kosztem ani wysiłkiem, a potrafią oszczędzić nam wielu problemów.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen