Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak pozbyć się prusaków z domu?

środa, 2 listopad 2022

Jak pozbyć się prusaków z domu?

Prusaki w domu zdecydowanie nie są proszonymi gośćmi. Jak się ich pozbyć? W tym poradniku poznasz sprawdzone metody, od liści laurowych po specjalistyczny żel na prusaki.

Prusaki w domu – jak je rozpoznać? Dlaczego prusaki sprowadzają się do domu?

Prusak, a właściwie karaczan prusak, niekiedy błędnie nazywany karaluchem, ma około 1 cm długości odwłok w czerwono-brązowym kolorze, długie czułki i trzy pary odnóży, pokryte cienkimi kolcami i specjalnymi haczykami, które umożliwiają mu pokonywanie pionowych powierzchni. Prusaki w domu czy w lokalach gastronomicznych pojawiają się na skutek problemów z czystością, pozostawionych resztek jedzenia, niewynoszonych regularnie śmieci.

Domowe sposoby na prusaki

Twoim problemem są prusaki w domu? Przede wszystkim warto upewnić się, gdzie znajduje się gniazdo tych owadów i dołożyć wszelkich starań, żeby zachować otoczenie w idealnym porządku. Jeśli mieszkasz w bloku, konieczna może być dezynsekcja wszystkich pięter. Warto przetestować też domowe sposoby na prusaki:

Do innych domowych metod na prusaki należą między innymi: mieszanka cukru i kwasu borowego, mąki z grochu i gipsu, fusy z kawy czy… piwo pozostawione w miseczce w taki sposób, by owady się w nim utopiły. Ważna wskazówka: znalezione rano odwłoki prusaków należy dla pewności zalać wrzątkiem lub wrzucić do ognia.

Prusak – zwalczanie za pomocą nowoczesnych środków owadobójczych

Do zwalczania prusaków w domu czy w obiektach użyteczności publicznej możesz też użyć specjalistycznych środków, które skutecznie radzą sobie z dezynsekcją tego owada, ale pozostają bezpieczne dla człowieka. Lepy i żele na prusaki znajdziesz, chociażby w naszym sklepie internetowym. Przykład? Bros Prusakolep – prosty w użyciu i wysoce skuteczny. Pamiętaj, że tego typu preparaty na owady pełzające z takim samym powodzeniem zastosujesz na prusaki, jak i na karaluchy. Dobra wiadomość jest taka, że specyfik można stosować nieprzerwanie aż przez 4 miesiące.

Jak widzisz, dezynsekcja prusaków w domu wcale nie musi należeć do wyjątkowo uporczywych. Przetestuj zaproponowane przez nas metody, a poradzisz sobie z niechcianymi owadami raz na zawsze.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen