Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak wyczyścić felgi w samochodzie?

czwartek, 1 grudzień 2022

Jak wyczyścić felgi w samochodzie?

Czyste felgi nie tylko dodają klasy Twojemu samochodowi, ale też stanowią Twoją wizytówkę. Jak je czyścić skutecznie? W tym poradniku znajdziesz odpowiedź na temat czyszczenia felg stalowych oraz aluminiowych.

Czyszczenie felg – od czego zacząć i na co zwrócić uwagę?

Jeśli samochód jest Twoim oczkiem w głowie i lubisz, kiedy jest czysty, na pewno wiesz, że każdy jego element wymaga odpowiedniej troski. Nawet nowe, pokryte warstwą błyszczącego wosku czy powłoką ceramiczną auto nie będzie się prezentowało dobrze, jeśli zaniedbasz felgi. Ten element szybko się brudzi, a resztki błota i kurzu z czasem coraz trudniej jest usuwać. Właśnie dlatego warto postawić na regularność i na bieżąco pielęgnować felgi, na przykład podczas cotygodniowej wizyty na myjni.

Czyszczenie felg stalowych – domowe sposoby i najlepsze środki

Felgi stalowe możesz wyczyścić za pomocą myjki ciśnieniowej lub specjalnego programu w myjni automatycznej. Jeśli jednak chcesz ten proces przeprowadzić w domowych warunkach, zacznij od usunięcia kołpaków. Warto najpierw wymieść resztki brudu za pomocą miękkiej szczoteczki, a następnie spryskać powierzchnię felg specjalnym preparatem do felg stalowych i zmyć go za pomocą myjki ciśnieniowej czy ściereczki.

Uwaga: jeśli na felgach pojawia się rdza, można spróbować usunąć ją za pomocą preparatu typu WD-40.

Czyszczenie felg aluminiowych – jakie metody i preparaty wykorzystać?

Felgi aluminiowe prezentują się bardzo szykownie, ale są w wysokim stopniu podatne na zarysowania. Do ich czyszczenia warto użyć preparatów, na przykład typu “krwawa felga”. Wystarczy nimi spryskać powierzchnię felgi, a następnie usunąć rozpuszczony brud za pomocą wilgotnej ściereczki. Może też przydać się specjalna szczoteczka do felg aluminiowych.

Uwaga: felg aluminiowych nie należy myć pod znacznym ciśnieniem z bliska (zachowaj około 30 cm odległości) oraz szorować metalowymi narzędziami czy szorstkimi szczotkami. W ten sposób możesz uszkodzić lakier pokrywający felgę.

Idealnie czyste felgi będą od dziś Twoim powodem do dumy i doskonałą ozdobą samochodu. Skorzystaj z naszych podpowiedzi i zadbaj o każdy element swojego ukochanego auta.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen