Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak szybko wyczyścić grilla?

piątek, 1 lipiec 2022

Jak szybko wyczyścić grilla?

Lato oznacza nie tylko piękną pogodę i zbliżający się urlop, ale równie sezon grillowy. A to wiąże się zarówno z możliwością smakowania pysznych kiełbasek i bakłażanów, jak i… z czyszczeniem grilla. Jak to zrobić szybko i sprawnie? Mamy na to sposób.

Dlaczego warto czyścić grilla po każdym grillowaniu?

Lubisz czas spędzony z bliskimi i przyjaciółmi na świeżym powietrzu? Grill to zawsze dobry pomysł na letni obiad “pod chmurką”. Pamiętaj jednak, że sezon grillowy nie oznacza tylko pysznego jedzenia, ale też konieczność regularnego czyszczenia urządzeń, na których przypiekasz kiełbaski czy warzywa. To ważne, bo przygotowywanie posiłków na brudnym ruszcie oklejonym przypalonymi resztkami tłuszczu jest niehigieniczne, niezdrowe i na pewno nie gwarantuje rewelacyjnych właściwości smakowych. Ważna jest tu systematyczność – czyszczenie grilla na bieżąco, zaraz po upieczeniu na nim potraw, będzie wymagało mniej czasu i wysiłku. Jakie środki do czyszczenia grilla mogą Ci w tym pomóc?

Środek do czyszczenia grilla – jaki wybrać?

Jak wybrać najskuteczniejsze środki czystości i akcesoria do pielęgnacji grilla? Przede wszystkim decyzja powinna być uzależniona od typu urządzenia. Przykładowo, teflonową powłokę grilla elektrycznego należy czyścić delikatnie, za pomocą miękkiej gąbki zwilżonej ciepłą wodą i płynem do czyszczenia grilla, odpowiednim do tego typu powierzchni. W przypadku grilla węglowego z blaszanym rusztem można sobie pozwolić na bardziej zdecydowane działanie.

Jak czyścić ruszt grilla krok po kroku?

Czyszczenie grilla węglowego czy gazowego ze stalowym rusztem jest banalnie proste. Można to zrobić w kilku sprawnych krokach.

Jak widzisz, czyszczenie grilla wcale nie jest trudne, a cały sekret tkwi w doborze odpowiedniego preparatu, który szybko i skutecznie usunie tłuszcz, nawet ten przypalony, który mocno przywarł do kratki.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen