Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Czysty i świeży dywan bez wysiłku – jak wyczyścić dywan w domu

niedziela, 5 luty 2017

Do utrzymania dywanu w czystości nie wystarczy tylko jego regularne odkurzanie. Dotyczy to zwłaszcza dywanów o długim włosiu i w jasnym kolorze. Niewielkie zabrudzenia i kurz gromadzą się w nich – sprawiając, że szarzeją i wyglądają coraz mniej atrakcyjnie. Nie mówiąc już o śladach po plamach trudnych do usunięcia. Nie zawsze jednak musimy decydować się na profesjonalne czyszczenie. Istnieją domowe sposoby i powszechnie dostępne środki, które pozwolą nam cieszyć się pięknym dywanem bez większego wysiłku. 

Nie zwlekaj z czyszczeniem plam 

Jeśli zdarzy się, że na dywan wyleje się lub spadnie coś barwiącego, reagujmy od razu. Zapobiegnie to wchłonięciu barwników przez włókna dywanu.  Najlepiej osuszać za pomocą suchej ściereczki lub jednorazowego ręcznika. 

Prawidłowa technika oczyszczania 

Po wysuszeniu plamy i usunięciu brudzącego czynnika możemy przejść do właściwego oczyszczania. Pamiętajmy jednak, że nic nie da nam intensywne szorowanie, może okazać się, że w ten sposób tylko poszerzymy powierzchnię plamy albo odbarwimy i uszkodzimy włókna dywanu. Nie stosujmy też zbyt wiele wody ani detergentów, żeby nie przemoczyć dywanu. Jeśli tak się stanie, nie próbujmy suszyć go suszarką, może to zmienić barwę dywanu. Czyszczenie najlepiej rozpoczynać od krawędzi, przesuwając się do środka. Zapobiegnie to rozprzestrzenianiu się plam. 

Najlepsze środki do prania dywanów

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele środków czyszczących przeznaczonych specjalnie do dywanów. Mają one postać płynów do prania ręcznego, proszków, pianek do działania miejscowego, szamponów nakładanych gąbką lub szczoteczką, wygodnych sprayów, czy bardziej skoncentrowanych środków na mocne plamy. Każdy z tych produktów dostępny jest w naszym sklepie w przystępnych cenach. 

Pielęgnacja na co dzień 

Co jakiś czas warto odświeżyć dywan nawet jeśli nie widnieją na nim żadne plamy. Płyny i szampony do regularnego stosowania mają delikatne składy, a jednocześnie są bardzo skuteczne w usuwaniu kurzu i drobnego brudu. Podczas ich stosowania trzymajmy się instrukcji producenta – czasami przed i po praniu dywanu konieczne jest jego odkurzenie. 

Dzięki nowoczesnym środkom do pielęgnacji dywanów, czas ich czyszczenia uległ skróceniu. Nie musimy już spędzać godziny szorując go i trąc. Często wystarczy kilkanaście minut do uzyskania pożądanego efektu.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen