Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak i czym czyścić kabiny prysznicowe?

Poniedziałek, 24 wrzesień 2018

Jak i czym czyścić kabiny prysznicowe?

Kabina prysznicowa jest niezwykle praktycznym elementem wyposażenia łazienek, a utrzymanie jej w odpowiedniej czystości powinno być priorytetem, choć wymaga zaangażowania. Woda o różnej twardości, mydło, płyny czy szampony powodują, że na ściankach mogą się pojawić smugi i zabrudzenia. Im dłużej się je pozostawi, tym skuteczne wyczyszczenie będzie trudniejsze, dlatego też kabina powinna być dokładnie szorowana przynajmniej raz w tygodniu. Na rynku jest sporo preparatów pozwalających zachować ją w czystości, można także sięgnąć po środki naturalne.

Czego należy unikać, myjąc kabiny prysznicowe?

Jedną z najważniejszych aspektów przy czyszczeniu kabin prysznicowych jest unikanie agresywnych, mocnych środków. Szczególnie należy uważać z chlorem, który – co prawda – zapewnia dużą skuteczność, ale może spowodować trwałe uszkodzenia metalowych elementów. Należy też ostrożnie postępować ze środkami o wysokiej ścieralności. Zarówno akryl, jak i szkło potraktowane takimi preparatami mogą zostać mocno porysowane, co nie tylko będzie mało elegancko wyglądać, ale też spowoduje więcej problemów z utrzymaniem czystości.

Ocet i kwasek cytrynowy w walce o czystość

Już nasze babcie wykorzystywały wyjątkową skuteczność naturalnego octu w pozbywaniu się kamienia z różnych elementów wyposażenia. Zarówno on, jak i kwasek cytrynowy, świetnie zwalczają osadzający się kamień, są jednocześnie tanie i powszechnie dostępne. Ich użycie jest bardzo proste – wystarczy spryskać czyszczoną powierzchnię, pozostawić na kilka minut, po czym wypolerować gąbką i dokładnie spłukać. Jeśli w brodziku znajduje się dużo kamienia, to ocet także może być bardzo przydatny. Należy brodzik zatkać korkiem i wlać do środka gorącą wodę zmieszaną właśnie z octem, po kilkunastu minutach kamień powinien się rozpuścić. Trzeba jednak pamiętać o tym, że substancja ta wydziela dość intensywny, drażniący zapach, dlatego też po myciu należy dokładnie wywietrzyć pomieszczenie. Dodatkowo ocet i kwasek cytrynowy nie zawsze sobie poradzą z usunięciem wszystkich zabrudzeń. I w takim przypadku trzeba będzie sięgnąć po specjalistyczne środki czyszczące.

Najlepsze preparaty czyszczące

W sklepach jest dostępnych sporo preparatów przeznaczonych do czyszczenia kabin prysznicowych. Decydując się na jeden z nich, należy w pierwszej kolejności sprawdzić, czy jest on dedykowany do armatury. Sporo osób sięga po uniwersalne środki, którymi jednak można wyrządzić sporo szkód w łazience. Płyn powinien mieć odpowiednią zawartość składników chemicznych, jak również charakteryzować się odpowiednim poziomem ścieralności, by można było docenić jego właściwości myjące i chroniące powierzchnię. Takie warunki spełnia płyn czyszczący Cilit Bang, który łączy wysoką skuteczność z zabezpieczeniem przed zarysowaniami. Bardzo dobrze usuwa kamień, rdzę i inne zabrudzenia, nadaje się przy tym do różnych powierzchni, w tym szkła i akrylu. Warto dodać, że coraz częściej ścianki nowoczesnych kabin prysznicowych są pokrywane specjalnymi powłokami, które znacznie ograniczają osadzanie się zanieczyszczeń i kamienia. Takie zabezpieczenie można też wykonać samemu, w tym celu po dokładnym umyciu i wysuszeniu szyb, należy nałożyć na nie impregnat. Oryginalne powłoki wymagają co kilka miesięcy uzupełnienia ubytków w szkle specjalnym preparatem.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen