Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak golić się bez podrażniania skóry?

czwartek, 15 listopad 2018

Jak golić się bez podrażniania skóry?

Niewątpliwie w modzie jest gładkie ciało, a golenie niezmiennie jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów przez panie i panów. Choć to tani i wygodny sposób, to jednak wymaga określonych kosmetyków i akcesoriów oraz przestrzegania zasad, by nie po prostu nie podrażniać wrażliwej skóry. Wśród wielu mniej lub bardziej intensywnych metod z powodzeniem decydujemy się na nowoczesne golarki z żyletkami Gillette fusion oraz żele i pianki do golenia dla kobiet, choć możemy również korzystać z depilacji na przykład laserem czy różnymi woskami lub kremami. Niezależnie jednak od metody – jej specyfiki oraz trwałości zabiegu najwięcej uwagi powinniśmy poświęcić odpowiedniej pielęgnacji.

 Dlaczego warto zdecydować się na golenie?

Przede wszystkim golenie jest relatywnie najtańszą z metod pozbywania się zbędnego owłosienia z każdej części ciała. Po drugie, nie boli i nie wymaga wizyty u specjalisty, ponieważ wszystko jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie w domu przy wykorzystaniu dobrej jakości maszynki z żyletkami Gillette fusion oraz preparatów dostosowanych na przykład do rodzaju skóry lub też naszych preferencji takich jak pianki do golenia dla kobiet. Golenie ma oczywiście także wady, ponieważ jego efekty są dość krótkotrwałe, a odrastające włoski są twardsze i bardziej widoczne. W związku z tym wymagają kolejnego zabiegu. Poza tym, jeśli nie zadbamy odpowiednio o technikę golenia oraz pielęgnację, włoski mogą boleśnie wrastać, a skóra staje się podrażniona.

Golenie bez podrażnień – co zrobić?

Żeby skutecznie i bezpiecznie golić wybraną część ciała, potrzebujemy odpowiedniej maszynki, kosmetyków do golenia oraz preparatów po zabiegu w postaci wody po goleniu Gillette. Na początku należy oczywiście przygotować odpowiednio skórę. Najlepiej golić się po kąpieli, kiedy ciało jest czyste i pozbawione martwego naskórka, a włoski miękkie. Wiele osób decyduje się również na peeling, który sprawi, że zmniejszymy ryzyko wrastania włosków. Dzięki takiemu przygotowaniu golenie będzie dokładniejsze i nie podrażni wrażliwej skóry.

Kluczowy będzie również wybór odpowiedniej maszynki. Żyletki muszą być ostre, ponieważ wtedy szybko i skutecznie pozbędziemy się włosków. Specjaliści podkreślają, że powinniśmy zmienić głowicę maszynki, gdy tylko zauważymy pierwsze oznaki zużycia. Po całym zabiegu należy ją oczywiście dobrze wyczyścić i wysuszyć, by nie namnażały się na niej bakterie, a okresowo warto nawet ją odkazić. Najlepsze i najpopularniejsze są maszynki z wieloma żyletkami Gillette fusion, które świetnie dopasowują się do krzywizn ciała i dokładnie usuwają owłosienie.

Do golenia koniecznie trzeba używać sprawdzonych żeli, kremów lub pianek do golenia dla kobiet, które zmiękczają włoski i nadadzą odpowiedni poślizg. Niezwykle istotna będzie również pielęgnacja po zabiegu. Odpowiednia woda po goleniu Gillette lub dedykowane kosmetyki rewelacyjnie nawilżają oraz łagodzą podrażnienia. Poza tym wpływają na to, że włoski nie wrastają. Wybór odpowiednich preparatów powinien być uzależniony od rodzaju skóry oraz naszych preferencji, bo do wyboru mamy na przykład olejki, balsamy i mleczka.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen