Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Farba czy szampon koloryzujący?

Poniedziałek, 24 wrzesień 2018

Farba czy szampon koloryzujący?

W dzisiejszych czasach zmiana koloru włosów jest bardzo chętnie wybieranym zabiegiem kosmetycznym. I to nie tylko przez przedstawicielki płci pięknej! Także panowie coraz bardziej skrupulatnie dbają o swój wygląd, nie stroniąc od preparatów koloryzujących, które ukryją siwe włosy albo pozwolą na spektakularną metamorfozę. O ile niektórzy poddają się farbowaniu w profesjonalnych salonach fryzjerskich, o tyle część wykonuje to samodzielnie, w zaciszu własnego domu. Zarówno jedno rozwiązanie, jak i drugie jest godne uwagi, albowiem pozwala na zmianę wizerunku, a co za tym idzie, lepsze samopoczucie. Farba czy szampon czy szampon koloryzujący - co zatem wybrać?

Farba do włosów – wybór dla zdecydowanych

Skłaniając się ku farbie do włosów, musimy wiedzieć, że stanowi ona najlepszy wybór dla osób, które nie boją się trwałej zmiany koloru. Zawarte w niej pigmenty wnikają głęboko w strukturę włosa, całkowicie zmieniając jego naturalny odcień. Uzyskany kolor utrzymuje się dość długo. Z czasem jednak pojawiają się odrosty, kolor płowieje i traci na intensywności. Wszystko to sprawia, że wybór farby powinien być dobrze przemyślany. Przydatna z pewnością będzie porada stylisty czy doświadczonego fryzjera, który doradzi, który odcień będzie najbardziej odpowiedni. Należy jednak pamiętać, że koloryzacja to jedno, a właściwe przygotowanie włosów do zabiegu to drugie. Dla zapewnienia trwalszych efektów koloryzacji, konieczne jest ich odżywienie i zregenerowanie. Farby do włosów marki Joanna, Palette, Schwarzkopf imponują szlachetnymi odcieniami blondu, soczystej czerwieni i głębokiej czerni. Wybór jest naprawdę szeroki!

Szampon koloryzujący – dla szukających pomysłów na koloryzację

O ile wybór farby do włosów jest polecanym rozwiązaniem dla osób zdecydowanych na jedną barwę, o tyle szampony koloryzujące stanowią doskonałą propozycję dla tych, którzy nie przewidują związywać się z tym samym odcieniem na stałe. W przeciwieństwie do farb, szampony koloryzujące posiadają delikatniejszą formułę. Zawarte tam pigmenty nie wnikają w głąb włosa, a jedynie delikatnie go otulają, a co za tym idzie – nie naruszają jego struktury. Efekty takiej koloryzacji utrzymują się zazwyczaj od kilku do kilkunastu myć, po czym całkowicie się zmywają bądź pozostawiają subtelną poświatę, która nie stanowi przeszkody dla następnego farbowania. Piaskowy blond marki Joanna, szampon koloryzujący Palette w tonacji: “lśniący bursztyn lub saszetka w odcieniu kasztanowego brązu pozwolą odbyć przygodę w poszukiwaniu idealnego koloru!

Szampon koloryzujący jako rozwiązanie dla siwych włosów?

Powszechnie przyjmuje się, że do pokrycia siwych włosów idealnym, wręcz jedynym rozwiązaniem jest farba. Są jednak wyjątki, kiedy można sięgnąć po saszetki, zawierające zmywalny produkt. Dotyczy to sytuacji, w której srebrne pasma pokrywają mniej niż 30 procent wszystkich włosów. Szampony koloryzujące nie zawierają amoniaku, dlatego nie mają możliwości wniknąć głęboko w strukturę pasm, zwłaszcza że siwy włos jest pusty i kolor nie miałby się „czego trzymać”. Ponadto, podczas mycia wypłukuje się barwnik. W efekcie czego fryzura staje się jaśniejsza, dlatego farbowanie z użyciem szamponu koloryzującego zapewnia czasowy efekt.

Wybierając: farba do włosów czy szampon koloryzujący, warto dokładnie przeanalizować skład poszczególnych preparatów i wybrać te, które zapewnią jak najmniejszą szkodliwość. Wiele produktów zawiera naturalne substancje, które nie tylko wzmacniają efekty koloryzacji, ale również pielęgnują pasma i skórę głowy.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen