Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak dbać o wrażliwą skórę dziecka? Jakich kosmetyków używać?

czwartek, 15 listopad 2018

Jak dbać o wrażliwą skórę dziecka? Jakich kosmetyków używać?

Skóra dziecka jest prawie dwudziestokrotnie cieńsza niż dorosłego, a szereg czynników zewnętrznych sprawia, że bardzo szybko ulega ona podrażnieniom. Przede wszystkim taki stan objawia się czerwonymi plamami, wrażeniem suchości i ściągania skóry oraz tkliwością. Dziecko często się drapie, co oczywiście tylko pogłębia stan zapalny. Za podrażnienia zazwyczaj odpowiada to, że skóra malucha ma bardzo cienki i podatny na uszkodzenia płaszcz hydrolipidowy, ale równie często pojawiają się różnego rodzaju alergie. Odpowiednio dopasowana pielęgnacja staje się więc kluczową kwestią. W szeregu różnych kosmetyków najchętniej wybierane są oliwki dla dzieci oraz dedykowane kremy i balsamy. Jeśli mamy w domu alergika, szczególnie uważnie musimy sprawdzać skład produktów.

Dziecko z atopowym zapaleniem skóry

Zmiany cywilizacyjne, spadek odporności oraz szereg różnych innych czynników sprawiają, że u coraz większej ilości dzieci diagnozowane jest AZS - atopowe zapalenie skóry. Jest to choroba, która wymaga szczególnego zwrócenie uwagi na odpowiednią pielęgnację. Skóra malucha łuszczy się i swędzi szczególnie pod kolanami i w zgięciach łokci, a także na grzbietach rąk i stóp, a zmiany mogą być bardzo bolesne i trudne do wyleczenia. Dlatego szczególnie ważna jest codzienna specjalistyczna pielęgnacja oparta na emolientach.

Pielęgnacja wrażliwej skóry

Warto zwrócić uwagę, że wrażliwa skóra dziecka może być podatna na wszystkie możliwe czynniki – także te, z którym spotykamy się niemalże codzienne. Szkodliwie może zadziałać kontakt chlorowaną wodą, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, sezon zimowy – z mrozem i wiatrem oraz ogrzewanie. Poza tym kontakt z substancjami zawartymi w proszkach do prania czy też w kosmetykach lub nawet w zabawkach może sprawić, że na ciele pojawi się wysypka. Dobrze jest wiedzieć, co powoduje podrażnienia oraz bardzo uważnie wybierać odpowiednie preparaty do codziennej pielęgnacji takie jak na przykład kosmetyki Palmolive dla dzieci, czy też inne oliwki dla dzieci. Ta formuła szybko się wchłania i głęboko odżywia oraz nawilża skórę oraz tworzy na niej ochronny płaszcz hydrolipidowy. Do wrażliwej skóry dziecka trzeba wybierać dedykowane preparaty, które nie podrażniają, nie zawierają środków zapachowych i mają odpowiedni odczyn pH. Oliwki dla dzieci w naturalny sposób wiążą wodę w skórze i dostarczają jej niezbędnych składników odżywczych. Poza wybraniem dedykowanych kosmetyków Palmolive dla dzieci lub też innych preparatów warto zwrócić również uwagę na środki stosowane do kąpieli dziecka oraz prania jego ubranek.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen