Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Aby białe pranie pozostało białe...

wtorek, 12 lipiec 2016

Niektórzy świadomie rezygnują z noszenia białych ubrań czy stosowania białej pościeli, dlatego że jest to kolor najbardziej narażony na przebarwienia, plamy czy szarzenie. To prawda, że poszarzała biel nie wygląda atrakcyjnie, ale można bez większego wysiłku zadbać o jej zachowanie i cieszyć się nią przez długi czas.

Przyczyny szarzenia i żółknięcia tkanin

W wielu przypadkach przyczynami zmiany koloru białych tkanin jest ich nieodpowiednie pranie. Jeśli pierzemy je w nieodpowiednich detergentach, albo używamy ich zbyt oszczędnie, nie osiągniemy pożądanego efektu. Utrudnieniem może być również zbyt twarda woda, która znacznie zmniejsza skuteczność detergentu.

Na pierwszy problem polecamy płyny, proszki i kapsułki do prania białych tkanin marki Surf, dostępne w naszym sklepie. Posiadają one systemy optycznego wybielania i specjalne składniki, które dbają o podtrzymanie białego koloru. Na drugi problem pomoże założenie filtra na źródło wody w łazience. Jej zmiękczenie przysłuży się nie tylko naszemu praniu, ale i skórze czy włosom (czasami to wystarczy, by rozwiązać odwieczny problem z przesuszaniem i plątaniem włosów).

Inną przyczyną, dla której żółkną nam ubrania (zwłaszcza te wykonane ze sztucznych tkanin), jest ich nieumiejętne suszenie. Nie powinniśmy tego robić na pełnym słońcu czy w gorący dzień na balkonie. Takich tkanin nie należy też układać bezpośrednio na grzejniku ani nie suszyć w automatycznych suszarkach.

Jak uniknąć żółtych plam od potu?

Zmorą osób noszących białe koszule są często żółte ślady na wysokości pach. Powstają one na skutek łączenia się potu z niektórymi dezodorantami. Czasem pomocna będzie już zmiana kosmetyku i nawyków przy jego stosowaniu – nie zakładajmy ubrania świeżo po jego aplikacji. Już obecne plamy można sprać dzięki wodzie utlenionej, którą należy nałożyć na pożółkłe miejsce i pozostawić na kilka godzin. Następnie wystarczy je uprać zgodnie z metką, dodając proszek lub płyn do prania białych ubrań.

 

Jak widać, aby zachować biel tkanin, nie trzeba profesjonalnych zabiegów. Może to zrobić każdy z nas w domowym zaciszu.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen