Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jaki prezent podarować na święta znajomym?

wtorek, 6 grudzień 2016

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi narasta dylemat: co kupić znajomym?

O ile z prezentami dla partnera, rodziny czy dzieci zwykle nie mamy problemu, o tyle mniej znane osoby, takie jak dalsza rodzina czy koledzy z pracy mogą być trudni do rozszyfrowania. Nie znamy ich preferencji na tyle, by trafić w to, o czym marzą, ale zawsze możemy dać im coś, co na pewno okaże się praktyczne i za co podziękują nam szczerze, a nie wyłącznie z grzeczności. Wystarczy, że będziemy stosować się do kilku zasad.

Małe śledztwo

Zastanówmy się, co wiemy o upodobaniach osoby, którą mamy zamiar obdarować. Jakiej muzyki słucha, co lubi czytać, jak spędza wolny czas, czy uprawia jakiś konkretny sport, jakie lubi zapachy i rodzaje kosmetyków, czy pije np. wino, czy lubi słodycze, jakich gadżetów używa. Przeanalizujmy powyższe informacje oraz własny stosunek do tej osoby. Czy prezentem chcielibyśmy wyrazić wdzięczność, czy ma to być jedynie niezobowiązujący miły podarek? To powinno być pewną podpowiedzią. Pamiętajmy też o tym, by przy zakupach kierować się zasadą, że prezent ma podobać się przede wszystkim obdarowanemu, a nie nam. W takich wypadkach warto wybrać coś uniwersalnego, bezpiecznego.

Prezenty, które zwykle się sprawdzają

Słodycze, dobre pralinki czy czekoladki są zwykle mile widziane przez wszystkich, którzy akurat nie są na diecie. Podobnie z dobrymi alkoholami – jeśli wiemy, że wybrana osoba nie jest abstynentem, jest szansa, że będzie zadowolona, a prezent spożytkuje jeszcze podczas świąt lub Sylwestra. Sprawdzonym pomysłem na prezent są kosmetyki. Przed ich zakupem warto jednak upewnić się, że znamy gust osoby obdarowanej. Dla osób, które posiadają takie informacje, proponujemy zestawy upominkowe z naszego sklepu (http://www.clineo.pl/advanced_search_result.php?keywords=zestaw+upominkowy&cat=0), przeznaczone dla kobiet i mężczyzn, w skład których wchodzą zapachy, kosmetyki do włosów czy pielęgnacji ciała. Jeśli jednak zupełnie brakuje nam pomysłu i informacji na temat preferencji takiej osoby, miłym upominkiem mogą okazać się bony na zakupy do drogerii czy sklepów odzieżowych. Obdarowany sam zadba wtedy o to, aby wybrać sobie coś, co spełni jego oczekiwania.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen