Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak wyczyścić świeczniki z mosiądzu?

czwartek, 7 październik 2021

Przedmioty wykonane ze stopu miedzi i cynku znajdziemy niemal w każdym domu. Najczęściej spotykamy je w formie okuć meblowych, klamek w drzwiach, ozdobnych żyrandoli, kinkietów czy świeczników. Ze względu na specyficzny skład mosiądzu jest on materiałem podatnym na matowienie, a przez kontakt z kwasami, na śniedzenie.

Pielęgnacja mosiężnych świeczników domowymi metodami

Najprostszym sposobem na pozbycie się nieestetycznego nalotu z mosiężnych powierzchni jest ich regularne przecieranie miękką ściereczką. W ten sposób nabłyszczymy świeczniki, jednocześnie chroniąc je przed rysami. Gdy zmatowienie nie chce ustąpić lub świecznik jest już mocno zaśniedziały, warto spróbować silniejszej mieszanki w formie pasty czyszczącej z sody oczyszczonej i octu. Choć taka mieszanka jest zwykle bardzo skuteczna, to jednak intensywne szorowanie może usunąć nie tylko nieestetyczny nalot, ale i przyczynić się do porysowania świecznika. Alternatywą dla domowej pasty czyszczącej jest sok z cytryny z domieszką soli, ewentualnie czerwone, wcześniej podgrzane wino. Zawarty w nich kwas pomoże rozpuścić niewielki nalot, dzięki czemu mosiężny świecznik odzyska pierwotny blask.

Alternatywą dla domowych metod czyszczenia mosiądzu są takie produkty jak WD-40 czy benzyna lakowa. Znajdziesz je w każdym sklepie budowlanym. WD-40 nie tylko pomoże w oczyszczeniu mosiężnego świecznika, ale także pozostawi na jego powierzchni delikatną warstwę ochronną, dzięki czemu efekt odświeżenia będzie trwalszy. Benzyna lakowa jest silniejsza i warto stosować ją tylko przy dużych zabrudzeniach.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen