Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak wyczyścić pralkę ładowaną od góry?

wtorek, 14 wrzesień 2021

Oszczędność miejsca i wygoda użytkowania to dwie największe zalety pralek automatycznych ładowanych od góry. Choć tego typu urządzenia cieszą się nieco mniejszą popularnością, to jednak w przypadku małych łazienek są najlepszym wyborem pozwalającym pomieścić się w niewielkiej przestrzeni. Ich minusem jest zauważalnie mniejsza pojemność oraz kłopotliwe czyszczenie.

Czyszczenie pralki ładowanej od góry

Zasady czyszczenia tego typu pralek są takie same jak tradycyjnych pralek ładowanych od boku – może być to jedynie nieco mniej wygodne. Jeśli chcesz cieszyć się świeżym, przyjemnie pachnącym praniem, musisz pamiętać o regularnym sprawdzaniu i czyszczeniu czterech elementów: filtra, elastycznego kołnierza, bębna oraz szuflady na proszek/płyn do płukania tkanin. Nowoczesne urządzenia wyposażone są w programy czyszczące, dzięki którym można pozbyć się resztek proszku do prania i innych osadów zbierających się w trudnodostępnych miejscach. W prostszych modelach pralek automatycznych ładowanych od góry część pracy trzeba wykonać ręcznie.

Podstawą jest oczywiście regularne czyszczenie filtra, który co kilkanaście prań należy wyjąć i wypłukać pod bieżącą wodą. Gdy znajdziesz na nim osady z kamienia, możesz wymoczyć go w occie, a następnie dokładnie wypłukać i osuszyć. Po każdym praniu warto sprawdzić gumowy kołnierz i przy pomocy papierowego ręcznika usunąć z jego powierzchni resztki proszku lub inne zgromadzone osady. Pamiętaj również o szufladzie na proszek/płyn do płukania. Sprawdzaj ją co pewien czas, a gdy zauważysz pleśń, wyjmij ją i dokładnie umyj w wodzie z płynem do naczyń.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen