Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak dbać o ręczniki łazienkowe?

Poniedziałek, 6 wrzesień 2021

Jeśli chcesz cieszyć się przyjemnym zapachem, miłą w dotyku fakturą oraz atrakcyjnym wyglądem ręczników łazienkowych, przestrzegaj kilku prostych zasad podczas ich prania i suszenia. Jakie to zasady?

Pranie i suszenie ręczników łazienkowych

Gwarancją świeżości, trwałości i atrakcyjnego wyglądu ręczników łazienkowych jest ich regularne pranie w odpowiedniej temperaturze, przy użyciu dobrej jakości detergentów. Zwykle ręczniki pierze się oddzielnie, w temperaturze 40-60 stopni Celsjusza (zbyt niska temperatura nie pozwoli usnąć wszelkich zabrudzeń, zbyt wysoka może uszkodzić materiał i zmniejszyć jego chłonność). Przed praniem posegreguj je zgodnie z kolorem. W ten sposób unikniesz zafarbowania jaśniejszych ręczników.

Do prania ręczników łazienkowych lepiej niż proszki nadają się różnego rodzaju płyny i żele – lepiej rozpuszczają się w wodzie, dzięki czemu wypłukanie ręczników jest łatwiejsze. Poza tym takie preparaty są delikatniejsze, przez co ręczniki pozostaną dłużej miękkie oraz puszyste. Jeśli zależy Ci na nadaniu ręcznikom przyjemnego zapachu, używaj płynów do płukania tkanin. Stosowanie płynów pomoże również zmiękczyć ręczniki, przez co będą przyjemniejsze w dotyku.

Pamiętaj, że dbałość o ręczniki łazienkowe to nie tylko kwestia ich regularnego prania, ale i odpowiedniego suszenia. Nie zostawiaj mokrych ręczników na podłodze, bo zaczną brzydko pachnieć. Po wytarciu ciała, wilgotny ręcznik najlepiej powiesić na suszarce lub sznurku, dzięki czemu szybciej doschnie i nie zapleśnieje, nie straci również przyjemnego zapachu.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen