Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak czyścić pluszaki?

piątek, 17 wrzesień 2021

Twoje dziecko kocha pluszowe maskotki i ma ich całą kolekcję? Zadbaj o ich atrakcyjny wygląd i jednocześnie zapewnij dziecku pełne bezpieczeństwo zabawy, systematycznie je dezynfekując – w tekstyliach gromadzą się roztocza, bakterie i inne drobnoustroje, które mogą zagrażać zdrowiu dziecka. Co ważne, nie zawsze musisz prać maskotki, by je skutecznie oczyścić. Niekiedy wystarczy soda oczyszczona i nieco cierpliwości.

Domowe sposoby na czyste maskotki

Jednym z najskuteczniejszych sposobów czyszczenia na sucho jest skorzystanie z uniwersalnej sody oczyszczonej. Pluszową maskotkę umieszczamy w foliowym woreczku, do którego wsypujemy kilka łyżeczek sody. Worek zawiązujemy i energicznie nim potrząsamy, tak by soda pokryła cały materiał. Odstawiamy na godzinę lub dwie, a następnie rozwiązujemy worek i wytrzepujemy maskotkę z sody nad wanną. Dla pewności pluszowe futerko można wyczesać szczotką, ale zwykle jest to niepotrzebne. Alternatywą dla sody może być mąka ziemniaczana. Ciekawym pomysłem na usunięcie roztoczy może być również umieszczeni maskotki w zamrażalniku.

Pranie pluszowych maskotek

W przypadku zaplamienia zabawki czyszczenie na sucho zwykle jest niewystarczające. Gdy zabrudzenie jest świeże, możesz spróbować się go pozbyć przy pomocy chusteczki nawilżanej, miękkiej ściereczki czy zmoczonej gąbki z płynem do naczyń. Przy trwałych zabrudzeniach zaleca się pranie całej maskotki w pralce automatycznej. Pluszowe zabawki zwykle pierzemy w niskiej temperaturze, ustawiając program na pranie ręczne, do delikatnych rzeczy. Maskotki najlepiej umieścić w specjalnym woreczku, a do prania zastosować płyn, który jest łagodniejszy niż tradycyjny proszek – jego grudki mogą pozostać na miękkim futerku. Wyprane maskotki należy możliwie szybko wysuszyć, rozwieszając je na klamerkach w ciepłym, przewiewnym miejscu.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen