Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak usunąć sztuczny śnieg z szyby?

czwartek, 1 grudzień 2022

Sztucznego śniegu używa się zarówno do dekorowania choinek, jak i ozdabiania okien. Naniesiony na powierzchnię szyby śnieg w sprayu ściśle do niej przylega i pięknie dekoruje, ale jego usunięcie może zająć chwilę czasu. Najważniejsze, żeby zabrudzonych szyb nie skrobać. Nie ma co ryzykować zarysowania szklanej powierzchni. Zdecydowanie lepiej sięgnąć po domowe środki, które rozpuszczą śnieg i pozwalają zetrzeć go z szyby szmatką.

Rozpuszczanie sztucznego śniegu

W sprzedaży znaleźć można wiele rodzajów sztucznych śniegów. Jedne są bardziej klejące, inne mniej, ale po naniesieniu na gładką powierzchnię niemal zawsze pozostawią po sobie biały ślad. Gdy śnieg w sprayu mocno zwiąże z powierzchnią szyby, zamiast skrobaczki, która może porysować szkło, lepiej skorzystać z ciepłej wody i płynu do naczyń. Przygotuj niewielką ilość wody z płynem (na litr wody ok. 2-3 łyżek płynu) i skorzystaj z papierowego ręcznika. Urwij listek papieru, złóż go na pół i przyłóż do szyby, w miejscu zabrudzenia. Następnie zwilż go wcześniej przygotowaną mieszanką wody z płynem. Najlepiej skorzystać z ręcznego spryskiwacza, ale można użyć zwykłej gąbki lub dłoni. Poczekaj chwilę i zacznij delikatnie przecierać zabrudzone miejsce. Gdy zbierzesz część śniegu, wymień listek papieru na nowy i powtórz procedurę.

Przy mocniejszych zabrudzeniach, gdy na powierzchni szyby wciąż pozostaje ślad po sztucznym śniegu, możesz użyć acetonu lub innego zmywacza do paznokci. Można sięgnąć również po alkohol. Wystarczy nasączyć nim miękką ściereczkę i przetrzeć zabrudzone miejsca. Stosując mocne środki, uważaj na ramy okna, by ich przez przypadek nie odbarwić.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen