Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak usunąć brokat z ubrań?

środa, 14 grudzień 2022

Błyszczące drobinki wykorzystuje się w różnych projektach dekoracyjnych. Brokat pomaga w tworzeniu wyjściowych stylizacji sylwestrowych i wielu innych. Używa się go do ozdabiania ciała i włosów. O ile brokat ze skóry i włosów można zwyczajnie spłukać lub usunąć przy pomocy oliwy z oliwek czy olejku kokosowego, o tyle w przypadku tkanin zwykłe pranie może nie wystarczyć. Z pomocą przychodzą taśmy klejące i rolki do usuwania kłaczków z ubrań. Pomocny może być także lakier do włosów w sprayu.

Taśmy klejące i wałki do kłaczków

Okruchy brokatu wbijają się w tkaniny i ich strzepnięcie jest trudne, zwłaszcza jeśli drobin jest dużo. Zawsze kilka będzie stawiało zażarty opór. Wówczas warto skorzystać z taśmy klejącej lub popularnego wałka do zdejmowania kłaczków z ubrań. Jeśli chcesz zwiększyć skuteczność tej metody, wcześniej wytrzepane, ale wciąż zabrudzone brokatem ubrania, możesz zwyczajnie wyprać. Stosuj tę samą procedurę prania, co zawsze. Pamiętaj, żeby razem z zabrudzoną brokatem odzieżą nie prać innych rzeczy, a po zakończonej procedurze prania, dokładnie wytrzeć wnętrze pralki. Pozostałe, błyszczące okruchy zbierzesz z ubrania wałkiem lub taśmą. Pracy będzie mniej i zajmie Ci ona mniej czasu.

Lakier do włosów w sprayu

Inną metodą na walkę z drobinami brokatu jest zastosowanie lakieru do włosów w sprayu. Spryskaj lakierem zabrudzoną brokatem odzież, również od wewnętrznej strony i poczekaj, aż lakier wyschnie. Następnie wypierz i wysusz ubranie. Błyszczące okruchy powinny odpaść podczas prania, a pozostałe strzepniesz, gdy ubranie już wyschnie.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen