Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak czyścić buty lakierowane?

Poniedziałek, 19 grudzień 2022

Czyszczenie i polerowanie lakierowanego obuwia nie jest trudne. Trzeba jednak uważać z większymi, stałymi zabrudzeniami, na przykład z zaschniętymi bryłkami błota, które mogą porysować błyszczącą powierzchnię cholewy i trwale ją uszkodzić. Zupełnie tak samo, jak w przypadku czyszczenia lakierowanej karoserii auta. Najlepiej używać do tego miękkich, flanelowych szmatek lub ściereczek z mikrofibry.

Usuwanie stałych zabrudzeń

Lakierowane buty powinno się czyścić regularnie, po każdym użyciu. Dzięki temu przez dłuższy czas będą prezentowały się równie atrakcyjnie, jak zaraz po wyjęciu z pudełka. W pierwszej kolejności usuwamy stałe zabrudzenia zlokalizowane w okolicach podeszwy. Nawet niewielkie drobiny piasku mogą zarysować powierzchnię lakieru, dlatego należy usunąć je w pierwszej kolejności. Używaj do tego gąbki lub szmatki, a najlepiej szczotki z miękkim włosiem. Gdy już pozbędziesz się większych drobin z błota i piasku, lakierowaną powierzchnię cholewy przetrzyj czystą, możliwie miękką ściereczką lekko zwilżoną w wodzie lub mleku. W ten sposób pozbędziesz się kurzu i innych pyłów, ewentualnych plam i zacieków. Teraz sięgnij po kolejną, tym razem już suchą ściereczkę i dokładnie wytrzyj nią cholewy butów.

Polerowanie lakierowanych cholewek

Do nabłyszczania i ochrony lakierowanych cholew skórzanych możesz używać specjalnych preparatów, które najczęściej przybierają formę sprayu lub płynu, ewentualnie sięgnąć po wazelinę, tłusty krem do rąk lub odrobinę oliwy z oliwek. Tłusta substancja wypełni mikroszczeliny i drobne rysy, zabezpieczy skórę przed wodą i przy okazji pięknie nabłyszczy lakierowaną powierzchnię.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen