Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak zmyć hennę z brwi, skóry i włosów?

piątek, 9 grudzień 2022

Henna jest naturalnym barwnikiem produkowanym z pędów i liści lawsonii bezbronnej, rośliny występującej w Indiach, Australii, Ameryce i Afryce. W kulturach wschodnich henny używa się przede wszystkim do malowania ciała i włosów. W naszym kraju jest popularnym kosmetykiem wykorzystywanym do farbowania brwi, ale używa się jej również do zmiany koloru włosów na ciemniejszy, a nawet do wykonywania ozdobnych rysunków na ciele.

Co zrobić, gdy kolor henny jest zbyt mocny?

Jeśli zadziałasz szybko, do usunięcia mocnej henny nie będziesz potrzebowała żadnych specjalnych produktów. Wystarczy woda i mydło. Pamiętaj jednak, że masz na to zaledwie kilka minut. Gdy barwnik zwiąże, pozostaje odczekać kilka tygodni, aż ciemny kolor w naturalny sposób wyblaknie lub sięgnąć po jedną z domowych metod. Do usuwania henny z brwi można wykorzystać tłusty krem, piankę do golenia, oliwkę dla dzieci lub zwykłą oliwę wzbogaconą sokiem z cytryny. W przypadku kremu i pianki należy nanieść sporą ilość kosmetyku na brwi i odczekać kilkanaście minut, a następnie zetrzeć. Jeśli korzystasz z oliwy, nasącz nią płatki kosmetyczne i przecieraj brwi. Do lekkiego rozjaśnienia koloru możesz użyć płynu do demakijażu lub spirytusu kosmetycznego.

Gdy dojdzie do zafarbowania skóry, skorzystaj z gotowego peelingu, ewentualnie sięgnij po niezawodny sok z cytryny, który ma właściwości rozjaśniające. Gdy chcesz się pozbyć większego tatuażu wykonanego henną, możesz zdecydować się na pumeks. To metoda bolesna, ale skuteczna. Przed przystąpieniem do szorowania skóry, zabarwione miejsce przetrzyj oliwką lub zwykłą oliwą. Dzięki temu barwnik szybciej puści i skóra będzie mniej podrażniona.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen