Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak rozczesać kołtuny we włosach?

wtorek, 17 grudzień 2019

Kołtuny we włosach nie zawsze są związane z nieodpowiednią pielęgnacją i złym rozczesywaniem. Czasem naturalna struktura włosów sprzyja ich plątaniu, a szczególnie u dzieci codzienne ich czesanie może być prawdziwą drogą przez mękę.

Jeśli masz długie i kręcone włosy, to z pewnością zdarzały ci się kołtuny. Niektórzy walczą z nimi regularnie. Szczególnie plączą się włosy zniszczone na skutek ondulacji lub intensywnego farbowania. Nie pomagają również zmienne warunki atmosferyczne. Kluczem do tego, by kołtuny nie powstawały, jest pielęgnacja i odpowiednio dobrane preparaty. Czasem również warto odstawić prostownicę czy suszarkę. 

Wybieraj kosmetyki, które pomogą Ci nawilżyć włosy i nadać im gładką strukturę. Będzie się je zdecydowanie łatwiej czesać. Pod tym względem dobrym rozwiązaniem będzie odżywka z silikonami lub zabiegi olejowania włosów. Tu szczególnie polecane są olejki makadamia, arganowy czy też kokosowy. Włosy będą je wchłaniać i jednocześnie staną się bardziej miękkie i sprężyste.

Warto sięgać po babcine sposoby. Płukanka z octem jabłkowym doskonale wygładzi strukturę włosów. Na rynku dostępne są również szampony oraz spraye, które mają ułatwiać rozczesywanie. Przede wszystkim nie szarp, nie wyrywaj i nie niszcz włosów. Dopasuj odpowiednią szczotkę lub grzebień. Czasem wystarczy też zmienić technikę czesania. Jeśli masz problem, by rozplątać kołtun, użyj własnych palców, dobrej natłuszczającej odżywki lub olejków i rozplątuj pasemko po pasemku.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen