Witaj w Clineo! Czego dziś potrzebujesz?
Infolinia: 505 806 892 Wysyłka już w 24h Koszt dostawy już od 8,60zł
Szanowni Państwo, w związku z ograniczeniami epidemicznymi oraz dużą ilością zamówień, które spływają do naszego sklepu w ostatnim okresie czas przygotowania towaru do wysyłki może wydłużyć się do 3 dni roboczych. Prosimy o wyrozumiałość i przepraszamy za wszelkie utrudnienia. Zespół Clineo.pl

Jak rozczesać kołtuny we włosach?

2019-12-17

Kołtuny we włosach nie zawsze są związane z nieodpowiednią pielęgnacją i złym rozczesywaniem. Czasem naturalna struktura włosów sprzyja ich plątaniu, a szczególnie u dzieci codzienne ich czesanie może być prawdziwą drogą przez mękę.

Jeśli masz długie i kręcone włosy, to z pewnością zdarzały ci się kołtuny. Niektórzy walczą z nimi regularnie. Szczególnie plączą się włosy zniszczone na skutek ondulacji lub intensywnego farbowania. Nie pomagają również zmienne warunki atmosferyczne. Kluczem do tego, by kołtuny nie powstawały, jest pielęgnacja i odpowiednio dobrane preparaty. Czasem również warto odstawić prostownicę czy suszarkę. 

Wybieraj kosmetyki, które pomogą Ci nawilżyć włosy i nadać im gładką strukturę. Będzie się je zdecydowanie łatwiej czesać. Pod tym względem dobrym rozwiązaniem będzie odżywka z silikonami lub zabiegi olejowania włosów. Tu szczególnie polecane są olejki makadamia, arganowy czy też kokosowy. Włosy będą je wchłaniać i jednocześnie staną się bardziej miękkie i sprężyste.

Warto sięgać po babcine sposoby. Płukanka z octem jabłkowym doskonale wygładzi strukturę włosów. Na rynku dostępne są również szampony oraz spraye, które mają ułatwiać rozczesywanie. Przede wszystkim nie szarp, nie wyrywaj i nie niszcz włosów. Dopasuj odpowiednią szczotkę lub grzebień. Czasem wystarczy też zmienić technikę czesania. Jeśli masz problem, by rozplątać kołtun, użyj własnych palców, dobrej natłuszczającej odżywki lub olejków i rozplątuj pasemko po pasemku.

Ada

Porady

Zobacz wszystkie

Jak wyczyścić palniki?

Kuchenkę gazową trzeba czyścić regularnie. Im częściej będziesz o tym zapominać lub to ignorować, tym będzie trudniej. Z urządzenia korzystamy codzienne, a zarówno pozostałości jedzenia, jak i osady po spalaniu gazu nie wyglądają ładnie. Poza...

Czytaj dalej
Kontakt