Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu ze zlewu?

środa, 13 kwiecień 2022

Gdy resztki jedzenia z talerzy i garnków dostaną się do odpływu w zlewie, mogą w nim utknąć i zacząć się powoli rozkładać, czemu zawsze towarzyszą nieprzyjemne zapachy. Najczęstszą przyczyną nieprzyjemnego zapachu ze zlewu jest właśnie częściowo zapchany, zanieczyszczony odpływ. Powodem odoru może być również niewłaściwie wykonana instalacja kanalizacyjna lub odparowanie wody z syfonu, gdy zlew był przez dłuższy czas nieużywany.

Czyszczenie odpływu środkami dostępnymi w domu

Najprostszym sposobem na uniknięcie zapchania odpływu i gromadzenia się w rurach resztek pożywienia, które mogą być źródłem nieprzyjemnych zapachów, jest zainstalowanie w odpływie specjalnego sitka zatrzymującego resztki. Gdy jakieś odpady już dostały się do odpływu i ze zlewu zaczyna wydobywać się fetor, możesz użyć soku z cytryny lub kwasku cytrynowego, wlewając go bezpośrednio do odpływu. Po kilkudziesięciu minutach spłucz zlew gorącą wodą i gotowe. Szybszą metodą jest zastosowanie soli kuchennej (wystarczy kilka łyżeczek), a przy niedrożności odpływu sody oczyszczonej, która działa w podobny sposób jak specjalistyczne środki udrażniające do rur.

Brzydki zapach z kanalizacji

Nieprzyjemna woń ze zlewu może być również konsekwencją odparowania wody z syfonu. Wówczas gazy z kanalizacji wydostają się przez rurę odpływową i trafiają do wnętrza mieszkania. Z taką sytuacją możemy się zetknąć, gdy wracamy do domu z dłuższego urlopu. Wówczas nie trzeba stosować żadnych specjalnych środków odkażających, a jedynie odkręcić kran z wodą, by syfon ponownie się nią napełnił. Brzydkie zapachy od razu znikną.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen