Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak pielęgnować cięte tulipany?

wtorek, 19 kwiecień 2022

Cięte tulipany to piękna dekoracja, która odświeży wystrój każdego wnętrza. Niestety tulipany to kwiaty dość delikatne, które przy niewłaściwym potraktowaniu bardzo szybko zwiędną. Co można zrobić, by przez dłuższy czas zachowały atrakcyjny wygląd?

Wybierz kwiaty nie w pełni rozwinięte

Przede wszystkim nie należy kupować tulipanów, które już całkiem się rozwinęły. Choć takie bukiety wydają się najatrakcyjniejsze, to jednak równocześnie są najmniej trwałe. Warto pamiętać, że nierozwinięte kwiaty tulipanów niemal natychmiast się otworzą, gdy ustawimy je w ciepłym pomieszczeniu i zapewnimy dostęp do świeżej wody. Kupując tulipany jeszcze nie w pełni rozwinięte, zyskasz możliwość cieszenia się ich pięknym wyglądem przez dłuższy czas.

Przedłużenie trwałości kwiatów w wazonie

Gdy przyjdziesz z tulipanami do domu, najlepiej od razu przytnij ich łodygi. Koniecznie wykorzystaj do tego ostry nóż. Jeśli zgnieciesz łodygę, kwiat nie będzie mógł pobierać wody i szybko oklapnie. Łodygi najlepiej przycinać pod kątem, dzięki czemu tulipan będzie mógł pobierać więcej wody. Niektórzy floryści zalecają również nakłuwanie łodyg szpilką, ale jest to zabieg dość ryzykowny. Możesz również odłamać dolne liście, które w kontakcie z wodą szybko zaczynają gnić. Pamiętaj także o codziennej wymianie wody na świeżą.

Niekiedy bukiety tulipanów sprzedawane są wraz ze wzmacniającą odżywką, którą należy wsypać do wazonu z wodą. Alternatywą dla odżywki może być łyżeczka cukru lub kilka kropli alkoholu. Starym trikiem na utrwalenie ciętych tulipanów jest również miedziana moneta umieszczona w wazonie z wodą.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen